خرید نرمال هپتان

فروشگاه ایکس شیمی فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، آماده فروش نرمال هپتان آزمایشگاهی گرید معمولی و یا HPLC با کیفیت و قیمت مناسب می باشد.(جهت خرید نرمال هپتان و اطلاع از قیمت نرمال هپتان، تماس حاصل فرمائید).

خرید نرمال هپتان

اطلاعات محصول در شرکت مرک آلمان

نرمال هپتان چیست؟

نرمال هپتان یا ان-هپتان (n-heptane) یک ماده شیمیایی با فرمول C7H16 و cas number: 142-82-5 مایعی بی رنگ و فرار با بویی شبیه به دی اتیل اتر می باشد.

هپتان، به عنوان یک آلکان با زنجیره مستقیم مشتق شده از نفت، نشان داده می شود. نقش آن در صنعت به دلیل خاصیت شیمیایی متنوعی که دارا می‌باشد، متفاوت است. به عنوان یک هیدروکربن مایع روشن، هپتان به عنوان یک صفر استاندارد برای مقیاس رتبه بندی اکتان شناخته می شود، که تقریباً در هر پمپ بنزین در سراسر جهان مشاهده می شود.
هپتان وقتی تحت فشار زیادی در موتور بنزینی قرار می گیرد، براحتی مهار می‌شود. اشتعال پذیری بالای هپتان در بسیاری از صنایع از جمله استفاده به عنوان سوخت یکی از قابلیت های آن می‌باشد.
هپتان به دلیل ترکیب شیمیایی هیدروکربن که منبع زیادی برای انرژی گرما در هنگام احتراق هیدروکربن‌ها دارد، منبع سوخت خوبی برای اجاق گازهای مایع تحت فشار در فضای باز است. و همچنین به عنوان نازک کننده سیمان لاستیکی عمل می‌کند.
دبیرستان ها ، دانشکده ها و دانشگاه ها همه به واسطه ایزومرهای آن، که حلالهای قابل اعتماد و غیر قطبی هستند، به عنوان یک معرف آزمایشگاهی در دوره های شیمی به هپتان تکیه می کنند. واکنش پذیری هپتان با اکثر مواد شیمیایی دیگر بسیار کم است. موادی که به راحتی در آب حل نمی شوند، پیوندهای شیمیایی را در محلول هپتان شکسته می کنند. نمونه ای از تطبیق پذیری هپتان محل تست گریس است که در آن ماده حاوی گریس، موم یا ماده روغنی در محلول هپتان فرو رفته و به آرامی خرد می شود. این امر تعیین کننده حضور قبلی مواد در ترکیبات آلی است. آژانس های انتظامی و دولتی از هپتان به عنوان حلال در پردازش اثر انگشت نهفته استفاده می کنند.
سهولت آماده سازی هپتان با یک معرف نینیدرین از وضوح و شدت اثر انگشت محافظت می کند بدون اینکه جوهر را از بین ببرد. اما اگر جوهرهای مورد استفاده در چاپ بر پایه آب نباشد، هپتان جوهر را حل می کند. جوشکاری لاستیک با استفاده از هپتان به عنوان یک ترکیب دهنده. در تولید تجاری سیمان لاستیکی ، لاستیک غیرمولد شده در حلال 70-90٪ هپان قرار می گیرد. مقادیر مختلف سیمان لاستیکی بسته به درصد بالاتر یا کمتر هپتان در حلال ایجاد می شود.

ایمنی:

مایع و بخار بسیار قابل اشتعال است. در صورت بلعیدن و ورود به مجاری تنفسی ممکن است کشنده باشد. باعث تحریک پوست می شود. ممکن است باعث خواب آلودگی یا سرگیجه شود. برای آبزیان با اثرات ماندگار بسیار سمی است. از گرما / جرقه / شعله های باز / سطوح داغ خودداری کنید. سیگار کشیدن ممنوع. از رها کردن در محیط جلوگیری کنید. در صورت بلعیده: دهان را بشویید. در صورت برخورد با پوست: با آب و صابون زیادی بشویید. در مکانی دارای تهویه مناسب نگهداری کنید. درب ظرف را محکم بسته نگه دارید. خطر آتش زا بودن مضر برای سلامتی مضر برای طبیعت خطر مسمومیت