خرید کیتوسان

فروشگاه ایکس‌شیمی، فعال در حوزه فروش مواد‌شیمیایی آزمایشگاهی، دارویی و تخصصی، آماده فروش کیتوسان آزمایشگاهی (سیگما) و چینی تجاری با قیمت و کیفیت مناسب در انواع medium، low و high می‌باشد. ( جهت اطلاع از قیمت و خرید کیتوسان با ما تماس حاصل فرمایید).
خرید کیتوسان

کیتوسان چیست

کیتوسان یک بیوپلیمر است که از کیتین، یکی از فراوان‌ترین و تجدیدپذیرترین مواد روی زمین، به دست می‌آید.
کیتین جزء اصلی دیواره‌های سلولی قارچ‌ها، اسکلت بیرونی بندپایان مانند سخت‌پوستان، خرچنگ‌ها، و میگوها، و حشرات، و….، می‌باشد.
کشف کیتین در سال 1811 به هانری براکونوت نسبت داده می‌شود در حالی که تاریخچه کیتوسان به سال 1859 با کار چارلز روژه برمی‌گردد. با این حال، نام کیتوسان در سال 1894 توسط فلیکس هوپ سیلر معرفی شد.
کیتوسان از اواخر دهه 1970 به دلیل ساختار ماکرومولکولی خاص، زیست سازگاری، زیست تخریب‌پذیری و سایر خواص عملکردی ذاتی، علایق علمی و صنعتی عمده‌ای را به خود جلب کرد. کیتوسان و مشتقات آن در صنایع غذایی، کشاورزی، داروسازی، پزشکی، آرایشی و بهداشتی، صنایع نساجی و کاغذسازی و در شیمی کاربرد زیادی دارند.
در سال‌های اخیر، کیتوزان در دندانپزشکی، چشم‌پزشکی، زیست‌پزشکی و تصویربرداری زیستی، بهداشت و مراقبت‌های شخصی، دامپزشکی، صنعت بسته‌بندی، شیمی کشاورزی، آبزی‌پروری، نساجی، کاتالیزور، کروماتوگرافی، صنعت آب آشامیدنی، عکاسی، و بیوتکنولوژی مورد توجه زیادی قرار گرفته است.
صنعت مواد غذایی و آرایشی، بازارهای رو به رشدی هستند و محصولات درمانی و زیست پزشکی باید بازارهای بعدی در توسعه کیتوسان باشند.
امروزه کیتوسان موضوع بسیاری از مطالعات بنیادی می‌باشد.

انواع کیتوسان

بر اساس وزن مولکولی، کیتوسان را می‌توان به وزن مولکولی کم (low) (<100 کیلو دالتون)، وزن مولکولی متوسط (medium) (100-1000 کیلو دالتون) و وزن مولکولی بالا (high) (> 1000 کیلو دالتون) تقسیم بندی کرد.

قیمت کیتوسان سیگما

کاربرد کشاورزی

کاربردهای کشاورزی و باغبانی کیتوسان، در درجه اول برای دفاع از گیاه و افزایش عملکرد است.

در کشاورزی، کیتوسان معمولاً به عنوان یک درمان طبیعی بذر و تقویت کننده رشد گیاه، و به عنوان یک ماده آفت‌کش سازگار با محیط‌ زیست که توانایی گیاهان را برای دفاع از خود در برابر عفونت‌های قارچی تقویت می‌کند، استفاده می‌شود.

مواد فعال کنترل زیستی طبیعی، کیتین/کیتوسان، در پوسته سخت پوستان مانند، خرچنگ و میگو و بسیاری از موجودات دیگر از جمله حشرات و قارچ ها یافت می‌شود.

در اتحادیه اروپا، کیتوسان به عنوان یک “ماده اساسی” به عنوان قارچ‌کش بیولوژیکی و باکتری‌کش در طیف وسیعی از محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توانایی کنترل زیستی طبیعی کیتوزان نباید با اثرات کودها یا آفت کش‌ها بر گیاهان یا محیط زیست اشتباه گرفته شود.خاصیت آفت‌کشی طبیعی کیتوسان نشان‌دهنده سطح جدیدی از کنترل بیولوژیکی مقرون‌ به‌صرفه در دنیای محصولات کشاورزی و باغداری است.

حالت زیستی کیتوسان باعث ایجاد واکنش‌های دفاعی طبیعی در گیاه به منظور مقاومت در برابر حشرات، پاتوژن‌ها و بیماری‌هایی می‌شود که روی شاخ و برگ یا خاک تاثیر می‌گذارد.

کیتوسان فتوسنتز را افزایش، رشد گیاه را تقویت، جذب مواد مغذی را بیشتر، و جوانه‌زنی و بنیه گیاه را افزایش می‌دهد.

کیتوسان می‌تواند در بخش کشاورزی تنش‌های محیطی ناشی از خشکی و کمبود خاک را کاهش دهد، شادابی بذر را تقویت کند، کیفیت توده را بهبود بخشد، عملکرد را افزایش دهد و پوسیدگی میوه‌ها، سبزیجات، میوه‌ها و مرکبات را کاهش دهد.

شاید برای شما جالب باشد: جیبرلیک اسید

کاربرد پزشکی

کیتوسان در برخی از پانسمان‌های برای کاهش خونریزی استفاده می‌شود. باند حاوی این ماده در تماس با خون، به شدت چسبنده می‌شود. این اثر چسبندگی، پارگی را پوشش می‌دهد. کیتوسان همچنین ممکن است رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها را کاهش دهد.

نانوذرات کیتوزان به طور گسترده در زمینه زیست پزشکی به عنوان ابزاری در تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود. به عنوان یک حامل، نانوذرات کیتوزان می‌توانند به چندین دارو جذب شوند یا با آنها بارگذاری شوند و می‌توانند به طور موثرتری آزادسازی داروها را کنترل کنند.

نانوذرات کیتوزان می‌توانند داروها را روی سطوح خود محصور کنند. توانایی این نانوذرات مبتنی بر پلیمر، برای هدف قرار دادن مولکول‌ها با گیرنده‌های خاص روی سطح سلول و همچنین ورود به سلول‌ها می‌تواند به تحویل ایمن‌تر و کارآمدتر داروهای مورد نظر و در ژن درمانی کمک کند.

معمولاً به دلیل ماهیت کاتاتونیکی پلیمر، محلول‌های کیتوزان دارای خواص باکتری کشی و باکتریولوژیکی هستند. بار مثبت روی زنجیره پلیمری به سطوح باکتری می‌چسبد و باعث ایجاد تغییراتی در نفوذپذیری دیواره غشا می‌شود که از رشد میکروبی جلوگیری می‌کند.

خرید اینترنتی نانو ذره کیتوزان

جهت خرید کیتوسان آزمایشگاهی و تجاری، و اطلاع از قیمت و موجودی لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.