تریس بافر ( تریس هیدروکسی متیل آمینو متان) (Tris(hydroxymethyl)aminomethane)

فروشگاه ایکس‌شیمی، فعال در حوزه فروش مواد‌شیمیایی آزمایشگاهی، دارویی و تخصصی، آماده فروش تریس بافر و تریس هیدروکلراید برند اصلی، هندی، چینی با قیمت و کیفیت مناسب می‌باشد. ( جهت اطلاع از قیمت و خرید با ما تماس حاصل فرمایید).
تریس بافر

بررسی تخصصی

تریس بافر یا تریس هیدروکسی متیل آمینو متان، یک ترکیب شیمیایی با فرمول C4H11NO3 و مولاریته 121.14 g/mol و cas number 77-86-1 ماده‌ای جامد و بی‌رنگ و بدون بو و یک ترکیب ارگانیک می‌باشد که به طور گسترده‌ای در بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی به عنوان یک بافر برای راه حل  اسیدهای نوکلئیک استفاده می‌شود .تریس یک آمین اولیه است و بنابراین واکنش‌های مرتبط با آمین‌های معمولی مانند تداخل با آلدئیدها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در پزشکی، ترومتیامین گاهی به عنوان دارو مصرف می‌شود که در مراقبت‌های شدید برای خواص آن به عنوان یک بافر برای درمان اسیدوز متابولیک شدید در شرایط خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعضی از داروها به عنوان “نمک ترومتیامین”  فرموله شده اند.
در پزشکی به عنوان ترومتامین یا THAM شناخته شده است.

synonyms

Tromethamine
2-Amino-2-(hydroxymethyl)-1,3-propanediol
THAM
TRIS buffer

trisbuffer

کاربرد

تریس یک ترکیب آمینه اولیه است که ترت بوتیلامین است که در آن یک هیدروژن متصل به هر گروه متیل با یک گروه هیدروکسی جایگزین می‌شود. یک ترکیب به طور گسترده به عنوان یک ماده بافر بیولوژیکی در محدوده pH 7–9 استفاده می‌شود. pKa = 8.3 در 20 ℃؛ pKa = 7.82 در 37 ℃. نقش بافر را دارد. این یک تریول و یک ترکیب آمینه اولیه است.

یک گیرنده پروتون آمین آلیست که در سنتز عوامل فعال سطحی و داروها استفاده می‌شود. به عنوان یک عامل امولسیون کننده برای کرم‌ها و لوسیون‌های آرایشی، امولسیون‌های روغن معدنی و موم پارافین، به عنوان یک بافر بیولوژیکی و به عنوان قلیایی کننده استفاده می‌شود. (از مرک، ویرایش یازدهم؛ مارتیندیل، داروسازی اضافی، ویرایش 30، ص1424)

بیشتر بدانید

Tris(hydroxymethyl)aminomethane فروش

شاید برای شما جالب باشد : شرکت مرک

موارد احتیاطی (MSDS)

از دستکش محافظ / لباس محافظ / محافظ چشم / محافظ صورت استفاده کنید.
پس از دست زدن، صورت، دست ها و هر پوستی که در معرض آن قرار دارد را به طور کامل بشویید.
در صورت قرار گرفتن بر روی پوست: با آب و صابون فراوان بشویید.
لباس‌های آلوده را درآورده و قبل از استفاده مجدد بشویید.
در صورت بروز تحریک پوست: با پزشک مشورت کنید.
در صورت ورود به چشم: چند دقیقه با احتیاط با آب بشویید. لنزهای تماسی را در صورت وجود بردارید و در صورت ادامه یافتن تحریک چشم: به پزشک مراجعه کنید.
ممکن است باعث تحریک تنفسی شود.

خطر مسمومیت

خرید و قیمت تریس بافر

جهت اطلاع از قیمت و موجودی و خرید تریس بافر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.