متیلن بلو

فروشگاه ایکس شیمی فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی گرید آزمایشگاهی و صنعتی، آماده فروش متیلن بلو (methylene blue) با قیمت مناسب می‌باشد. (جهت اطلاع از کاربرد متیلن بلو در آکواریوم حتما این مقاله را مطالعه فرمایید). (جهت اطلاع از قیمت متیلن بلو و خرید تماس حاصل فرمایید)

فروش متیلن بلو

اطلاعات محصول در شرکت Merck آلمان

خصوصیات متلین بلو

متیلن بلو، (Methylene blue) که با نام های دیگری همچون (Tetramethylthionine chloride)، نیز شناخته می شود یک پودر کریستالی سبز تیره است. بوی کمی دارد و این ماده در آب ، کلروفرم و تا حدودی در الکل محلول است. هم به عنوان دارو در موارد انسانی، حیوانی (کاربرد متیلن بلو در آکواریوم) و هم به عنوان یک مدل از رنگ(به عنوان مثال در صنایع کاغذ سازی و نساجی) مطرح می باشد. همچنین به عنوان دارو، که معمولا با تزریق داخل ورید تجویز می شود عمدتاً برای درمان methemglobinemia مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین قبلا از این ماده برای مسمومیت های بوجود آمده با سیانید و عفونت ادراری مورد استفاده قرار می گرفته است، اما این موارد استفاده دیگر توصیه نمی شوند.
(فروش متیلن بلو گرید آزمایشگاهی و صنعتی در ایکس شیمی).

کاربرد متیلن بلو در پزشکی

به عنوان دارویی برای درمان مت آموگلوبینمی استفاده می شود.
به عنوان یکی از اجزاء داروهای ضد عفونی کننده در بیماری عفونت ادراری
استفاده به عنوان پادزهر در مواد مصمومیت بوسیله پتاسیم سیانید.
استفاده در بدن به عنوان یک رنگ و شناساگر (به عنوان مثال:تزریق داخل وریدی  این ماده به راحتی در ادرار رها می شود و از این رو می توان از آن برای انجام آزمایش مجاری ادراری استفاده کرد).

عوارض جانبی استفاده در انسان

سیستم قلب و عروق: فشار خون بالا
سیستم عصبی: سرگیجه، سردرگمی ذهنی، سردرد و تب
پوستی: تغییر رنگ پوست، نکروز در محل تزریق
دستگاه گوارش:  تغییر رنگ مدفوع، حالت تهوع، استفراغ، درد شکم
دستگاه تناسلی: تغییر رنگ ادرار (دوزهای بیش از 80 میکروگرم)، تحریک مثانه
هماتولوژیک: کم خونی

کاربرد متیلن بلو در آکواریوم

کاربرد متیلن بلو در آکواریوم

از این ماده در صنعت پرورش ماهیان زینتی به عنوان درمانی برای عفونت های قارچی استفاده می شود. همچنین می تواند در درمان ماهی های آلوده به سفیدک مؤثر باشد اگرچه استفاده از ترکیباتی همچون  مالاشیت گرین و فرمالدئید در برابر تک یاخته انگلی سفیدک موثرتر است. همچنین معمولاً برای محافظت از تخم های ماهی در برابر قارچ یا باکتری ها استفاده می شود. در هنگام استفاده به عنوان بخشی از حمام دارویی ماهی برای درمان آمونیاک ، نیتریت و مسمومیت سیانید و همچنین برای درمان موضعی و داخلی ماهیان آسیب دیده یا بیمار به عنوان اولین اقدام، استفاده از آن بسیار مؤثر است.(فروش متیلن بلو گرید آزمایشگاهی و صنعتی در ایکس شیمی).

ایمنی

سردرد، سرگیجه، تعریق، خستگی، مشکل در تنفس، ضربان قلب غیر طبیعی ، تشنج و آسیب به سیستم عصبی از عوارض احتمالی این ماده ذکر شده است. واکنش آلرژیک شدید به methylene blue گزارش شده است. اطلاعاتی در مورد احتمال وجود متیلن بلو برای ایجاد نازایی یا نقص هنگام تولد در حیوانات آزمایشگاهی در دسترس نیست.
سقط جنین در دوران بارداری در حیوانات آزمایشگاهی به دنبال قرار گرفتن در معرض رژیم خوراکی با این ماده افزایش یافت. ایجاد سرطان لوزالمعده و روده کوچک در حیوانات آزمایشگاهی پس از آنکه مدتی در معرض  متیلن بلو تری هیدرات (نوعی از این ماده) قرار گرفتند مشاهده شد. آژانس بین المللی تحقیقات سرطان مشخص کرد که اثر سرطان زایی این ماده در انسان براساس کمبود اطلاعات انسانی و شواهد محدود در حیوانات آزمایشگاهی قابل طبقه بندی نیست.(فروش متیلن بلو گرید آزمایشگاهی و صنعتی در ایکس شیمی).

msdsمتیلن بلو

msds

خطر مسمومیت

خرید متیلن بلو

خرید methylene blue هم اکنون در ایکس شیمی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با گرید آزمایشگاهی.(جهت اطلاع از موجودی و قیمت methylene blue تماس حاصل فرمائید)

خرید از ایکس شیمی در انواع برند و بسته بندی.