زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

فروش لیتیوم کلراید

فروشگاه ایکس شیمی فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی گرید آزمایشگاهی و صنعتی، آماده فروش لیتیوم کلراید آزمایشگاهی می باشد.(جهت اطلاع از قیمت و خرید لیتیوم کلراید تماس حاصل فرمایید)

اطلاعات محصول در شرکت Merck آلمان

فروش لیتیوم کلراید

لیتیوم کلراید یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی LiCl است که حاوی یون های لیتیوم و کلراید می باشد. یک جامد بی رنگ است. که یک رنگ قرمز روشن را در شعله ایجاد می کند . همچنین برخلاف سایر کلریدهای فلز قلیایی ، آب را جذب می کند. همچنین راحت تر از سایر کلریدهای فلز قلیایی در آب حل می شود.

Formula: LiClۤۤ
Molar mass: 42.394 g/mol
Melting point: 1,121°F (605°C)
Boiling point: 2,520°F (1,382°C)
Density: 2.07 g/cm³
Classification: Chloride

تولید

لیتیوم کلراید با احتراق لیتیوم و کلر ساخته می شود ، و این واکنش یک واکنش دشوار است. روش دیگر مخلوط کردن اکسید لیتیوم ، لیتیوم هیدروکسید یا کربنات لیتیوم با اسید هیدروکلریک است . این باعث می شود هیدرات (آب متصل به مولکول) نیز باشد. با گرم کردن آن با گاز کلرید هیدروژن ، فرم هیدروژن را می توان به صورت بدون آب خشک کرد.

کاربرد

عمدتا برای تولید فلز لیتیوم با استفاده از الکترولیز مذاب LiCl / KCl در دمای 450 درجه سانتیگراد (842 درجه فارنهایت) استفاده می شود. LiCl همچنین به عنوان یک شار برای آلومینیوم در قطعات خودرو استفاده می شود. این ماده به عنوان یک ماده خشک کن برای خشک کردن جریان هوا استفاده می شود.

در کاربردهای تخصصی تر ، لیتیوم کلراید مقداری در سنتز آلی ، به عنوان مثال ، یک ماده افزودنی در واکنش استیل است. همچنین ، در کاربردهای بیوشیمیایی می توان از آن برای رسوب RNA از عصاره های سلولی استفاده کرد.

لیتیوم کلرید همچنین به عنوان یک رنگ کننده شعله برای تولید شعله های قرمز تیره استفاده می شود.

فروش لیتیوم کلراید

کلرید لیتیوم به عنوان یک استاندارد رطوبت نسبی در کالیبراسیون ریزگردها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ، کلرید لیتیوم به خودی خود می تواند به عنوان یک ردیاب سنج مورد استفاده قرار گیرد. این نمک هنگام قرار گرفتن در معرض هوا ، محلول خود را تشکیل می دهد. مذاب LiCl برای تهیه نانولوله های کربن ،گرافن و لیتیوم نیوبات استفاده می شود.

نشان داده شده است که کلرید لیتیم دارای خاصیت ضد خشکی قوی است و در برابر تخریب کننده Varroa در جمعیت زنبورهای عسل مؤثر است

ایمنی MSDS

اگر بلعیده شود مضر است.
باعث تحریک پوست می شود.(بر روی پوست: با مقدار زیادی صابون و آب بشویید)
باعث تحریک جدی چشم می شود.(با احتیاط برای چند دقیقه با آب بشویید. در صورت وجود و انجام آسان ، لنزهای تماسی را حذف کنید. شستشو را ادامه دهید.)
بر روی پوست: با مقدار زیادی صابون و آب بشویید.

خطر مسمومیتزیان آور

خرید لیتیوم کلراید

خرید لیتیوم کلراید هم اکنون در ایکس شیمی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با گرید آزمایشگاهی.

خرید از ایکس شیمی در انواع برند و بسته بندی.