فروش ال پرولین

فروشگاه ایکس‌شیمی، فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و تخصصی، آماده فروش ال پرولین با قیمت و کیفیت مناسب می‌باشد. ( جهت اطلاع از قیمت و خرید ال پرولین با ما تماس حاصل فرمایید).

ال پرولین

ال پرولین در شرکت مرک آلمان 

:Synonyms
(S)-Pyrrolidine-2-carboxylic acid, L-Proline, L-Proline
Empirical Formula (Hill Notation)
C5H9NO2
:CAS Number
147-85-3
:Molecular Weight
115.13

ال پرولین چیست

پرولین در بین اسیدهای آمینه منحصر به فرد است زیرا یک اسید آمینه اولیه نیست (فقط یک کربن به نیتروژن آمین پیوند دارد)، بلکه یک اسید آمینه ثانویه است که گاهی اوقات اسید آمینه نامیده می‌شود. بر خلاف اسیدهای آمینه اولیه، پرولین آزاد یک آمین ثانویه است که زنجیره جانبی از کربن آلفا خم می شود و به نیتروژن آمین پیوند می‌خورد.

پرولین هنگامی که در یک پروتئین قرار می‌گیرد فاقد پروتون آمید است و زاویه ستون فقرات phi را در ساختار استاتیک حلقه پیرولیدین قفل می‌کند. بنابراین ستون فقرات نزدیک پرولین انعطاف پذیر نیست و ممکن است از تشکیل ساختارهای ثانویه خاص، به ویژه مارپیچ های آلفا جلوگیری کند. با این حال، چندین پرولین مجاور تمایل به تشکیل یک مارپیچ پلی پرولین دارند، یک ساختار غیر معمول اما پایدار شبیه به مارپیچ آلفا.

L-Proline یک آمینو اسید حلقوی و غیر ضروری (در واقع یک اسید آمینه) در انسان است (از اسید گلوتامیک و سایر آمینو اسیدها سنتز می‌شود)، ال پرولین سازنده بسیاری از پروتئین‌ها است. پرولین که در غلظت های بالا در کلاژن یافت می‌شود، تقریباً یک سوم باقی مانده را تشکیل می‌دهد. کلاژن پروتئین اصلی حمایت کننده از پوست، تاندون ها، استخوان ها و بافت همبند است و سلامت و بهبود آنها را تقویت می کند.

ال پرولین پیرولیدین است که در آن هیدروژن طرفدار S در موقعیت 2 توسط یک گروه اسید کربوکسیلیک جایگزین می‌شود. L-Proline تنها یکی از بیست آمینو اسید رمزگذاری شده در DNA است که دارای یک گروه آمینه ثانویه آلفا به گروه کربوکسیل است. این یک جز essential اساسی کلاژن است و برای عملکرد مناسب مفاصل و تاندون‌ها مهم است. همچنین به حفظ و تقویت عضلات قلب کمک می‌کند. این ماده به عنوان ریز مغذی نقش دارد.

شاید برای شما جالب باشد.

ال آرژنین

خواص و کاربرد ال پرولین

پرولین نقش مهمی در سنتز و ساختار پروتئین، متابولیسم (به ویژه سنتز آرژنین، پلی آمین ها و گلوتامات از طریق پیرولین-5-کربوکسیلات) و تغذیه، و همچنین ترمیم زخم، واکنش‌های آنتی اکسیدانی و پاسخ‌های ایمنی دارد.

ال-پرولین