زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

فروش ۲-فنیل اتانول

فروشگاه ایکس شیمی فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، آماده فروش ۲-فنیل اتانول یا فنیل اتانول (فنیل الکل)، دی فنیل اتانول با قیمت مناسب و تضمین کیفیت می‌باشد. (جهت اطلاع از قیمت و خرید2-فنیل اتانول تماس حاصل فرمایید).

فنیل اتانول

اطلاعات محصول در شرکت Merck آلمان

فنیل اتانول چیست

دی فنیل اتانول یا ۲-فنیل اتانول، یک ترکیب آلی دارای cas number: 60-12-8 می باشد. این ماده یک مایع بی‌رنگ است که کمی در آب محلول است.
این ماده در عصاره گل رز، میخک، سنبل، کاج حلب، شکوفه پرتقال، شمعدانی یافت می‌شود. این ماده همچنین آنتی‌بیوتیکی است که توسط قارچ Candida albicans تولید می‌شود.
این ماده یکی از ترکیبات رایج در طعم دهنده ها و عطرها است، به خصوص هنگامی که استفاده از بوی گل رز مورد نظر باشد. از این ماده به عنوان افزودنی در سیگار نیز استفاده می‌شود. همچنین به دلیل پایداری در شرایط اساسی به عنوان ماده نگهدارنده در صابونها مورد استفاده قرار می‌گیرد. و همچنین خاصیت ضد میکروبی آن مورد توجه است.

فرمول شیمیایی
8 H 10 O
جرم مولی122.16 گرم در مول
بونرم مانند گل رز
تراکم1.017 گرم در سانتی متر 3
نقطه ذوب27 درجه سانتیگراد (17 درجه فارنهایت ؛ 246 درجه سانتیگراد)
نقطه جوش219 تا 221 درجه سانتیگراد (426 تا 430 ° F ؛ 492 تا 494 K)

۲-فنیل اتانول

تولید دی فنیل اتانول

این ماده از طریق دو مسیر به صورت تجاری تهیه می‌شود. رایج ترین واکنش Friedel-Crafts بین بنزن و اتیلن اکسید در حضور تری کلرید آلومینیوم است.

C6H 6 + CH2CH2O + AlCl 3 → C 6H5CH2CH2OAlCl2 + HCl

این واکنش آلكسید آلومینیوم را كه متعاقباً هیدرولیز می شود به محصول مورد نظر می دهد. محصول جانبی اصلی دی فنیل اتان است که با استفاده از بنزن اضافی می توان از آن جلوگیری کرد. هیدروژناسیون اکسید استایرن نیز به فنیل اتیل امکان پذیر است.

روشهای آزمایشگاهی

Phenethyl alcohol را می توان با استفاده از واکنش بین phenylmagnesium bromide و ethylene oxide تهیه کرد :

C 6H 5 MgBr + CH2CH2O → C 6 H 5 CH2CH2 OMgBr

C6H 5 CH2CH2 OMgBr + H + → C6H5 CH2CH2 OH

Phenethyl alcohol همچنین می تواند با استفاده از روشهای انتقال دهنده بیولوژیکی از L – فنیل آلانین با استفاده از مخمر بی حرکت Saccharomyces cerevisiae تولید شود .(فروش 2-فنیل اتانول آزمایشگاهی در ایکس شیمی).

ایمنی

خطر صدمه جدی به چشم ها.
ریسک احتمالی باروری ناقص.
خطر احتمالی آسیب به جنین.
خطر احتمالی اثرات برگشت ناپذیر.
در تماس با پوست مضر بوده و همچنین در صورت بلعیدن.
تحریک کننده سیستم تنفسی و پوست است.
اثرات بهداشتی قابل توجه
اثرات حاد سلامت

خطر سمیت زیاد خطر مسمومیت

فنیل اتیل الکل

خرید فنیل الکل

خرید فنیل الکل هم اکنون در ایکس شیمی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با گرید آزمایشگاهی.(جهت اطلاع از موجودی و قیمت تماس حاصل فرمائید)

خرید از ایکس شیمی در انواع برند و بسته بندی.