استالدهید برند مرک آلمان

استالدهید (Acetaldehyde )

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه استالدهید که با نام MeCHO نیز شناخته می‌شود، یک ترکیب آلی همه کاره است که به دلیل خواص منحصر به فردش در صنایع مختلف کاربرد دارد.

هنگامی که استالدهید با موادی مانند نفتالین، بنزین، زایلن، اتر، سقز، الکل و بنزن مخلوط می‌شود، واکنش‌پذیری شیمیایی قابل‌توجهی از خود نشان می‌دهد و به سنتز مواد شیمیایی و مواد مهم متعددی کمک می‌کند.

۱و۲ دی کلرو اتان

۱و۲ دی کلرو اتان (1,2-Dichloroethane)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه ۱،۲-دی کلرواتان (1,2-Dichloroethane) مایعی بی‌رنگ با فرمول C2H4Cl2، که معمولاً به عنوان اتیلن دی کلراید (EDC) نیز شناخته می‌شود، به‌دلیل کاربردهای چند‌ منظوره، جایگاه قابل توجهی در صنایع شیمیایی دارد. این ماده شیمیایی تولید شده در درجه اول در تولید وینیل کلرید استفاده می‌شود که به عنوان بلوک ساختمانی برای پلی وینیل کلرید (PVC) – یک ماده ضروری موجود در محصولات مختلف مانند لوله‌کشی، کفپوش وینیل و مواد بسته‌بندی است.

هپس

هپس (HEPES) چیست و 6 کاربرد مهم +خرید در ایکس شیمی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه هپس یا اسید 2-[4-(2-هیدروکسی اتیل)-1-پیپرازینیل]اتان سولفونیک، یک بافر مهم در آزمایش‌های بیوشیمیایی و بیولوژیکی است. زوئیتریونی آن باعث مقاومت در برابر تغییرات pH می‌شود.

پیرول

پیرول (Pyrrole)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه پیرول یک ترکیب هتروسیکلیک، معطر، آلی، یک حلقه پنج عضوی با فرمول C4H4NH و cas number 109-97-7 و کد مرک 807492 می‌باشد. این ماده یک مایع فرار بی‌رنگ با بویی آمین مانند است که با قرار گرفتن در معرض هوا به‌راحتی تیره می‌شود. پیرول‌ها اجزای ماکروسیکل‌های پیچیده‌تر، از جمله پورفیرینوژن‌ها و محصولات مشتق شده از آن، از جمله پورفیرین‌های هِم، کلرین‌ها، باکتریوکلرین‌ها، و کلروفیل‌ها هستند.

تترا اتیل آمونیوم هیدروکسید

تترا اتیل آمونیوم هیدروکسید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه در چشم‌انداز وسیع ترکیبات شیمیایی، یک نام به دلیل تطبیق‌پذیری و تأثیر آن جلب توجه می‌کند . تترا اتیل آمونیوم هیدروکسید (TEAOH). در این مقاله گوشه کوچکی از پیچیدگی‌های مولکولی و کاربردهای عملی که TEAOH را به سنگ بنای دنیای شیمی تبدیل می‌کند را مورد بررسی قرار خواهیم کرد. از ساختار منحصر به فرد تا نقش محوری آن در کاتالیز، سنتز شیمیایی و تولیدات الکترونیک، TEAOH به عنوان شاهدی بر نبوغ نوآوری شیمیایی است.

3-گلیسیدوکسی پروپیل تری متوکسی سیلان (3-Glycidoxypropyltrimethoxysilane)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

تری متوکسی وینیل سیلان (Trimethoxyvinylsilane)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

3-مرکاپتو پروپیل تری متوکسی سیلان

3-مرکاپتو پروپیل تری متوکسی سیلان (3-Mercaptopropyl)trimethoxysilane)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه 3-مرکاپتو پروپیل تری متوکسی سیلان (MPS) که با نام 3-تری متوکسی سیل 1- پروپاندیول  نیز شناخته می‌شود دارای فرمول C6H16O3SSi و cas number 4420-74-0 می‌باشد و در شرکت مرک آلمان با کد 818818 عرضه می‌شود. که عمدتاً به عنوان یک پیش ماده برای سیلیس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گلیسیرین

گلیسیرین (Glycerol)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 11 دقیقه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 11 دقیقه گلیسرول (Glycerol) که به نام‌های گلیسیرین یا پروپانتریول و cas number 56-81-5 نیز شناخته می‌شود، یک ترکیب پلی ال است. ترکیبی شیمیایی با ساختار پروپان، مایعی بی‌رنگ، بی‌بو و چسبناک است که با طعم شیرین که قوامی شربت مانند دارد و ماهیت آن غیر سمی می‌باشد.