فروش دی متیل سولفوکساید(DMSO)

فروشگاه ایکس شیمی فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی گرید آزمایشگاهی و صنعتی، آماده فروش دی متیل سولفوکساید می باشد.(جهت اطلاع از قیمت دی متیل سولفوکساید و  همچنین جهت خرید دی متیل سولفوکساید تماس حاصل فرمایید)

اطلاعات محصول در شرکت Merck آلمان

فروش دی متیل سولفوکساید

یک ترکیب ارگانوسولفور با فرمول شیمیایی (CH3)2SO می باشد .

این مایع بی رنگ که بویی شبیه به سیر دارد، یک حلال مهم قطبی آپروتیک است که قادر است هر دو نوع ترکیب قطبی و غیر قطبی را حل نماید .

دی متیل سولفوکساید دارای دمای ذوب نسبتا بالایی می باشد و این بدان معناست که  اگر این ماده در فضای باز قرار داده شود از اوایل پاییز تا حتی اواخر بهار نیز می توان آن را به صورت منجمد مشاهده کرد.

Dimethyl sulfoxide 

 Synonyms                         DMSO

Formula Hill                        C2H6OS

Chemical formula                (CH3)2SO

Density                               1.10 g/cm³ (20 °C)

Molar mass                         78.13 g/mol

CAS number                        67-68-5

Form                                   liquid

Color                                   colourless

Storage (temperature)           Store at +15°C to +25°C.

سنتز و تولید اولیه :

در سال 1866 توسط دانشمند روسی الکساندر زایثف ، که یافته هایش را در سال 1867 منتشر کرد، در سال 1866 سنتز شد. دی متیل سولفوکسید به صورت صنعتی از دی متیل سولفید ، یک محصول فرآوری کرافت ، توسط اکسیداسیون با اکسیژن یا دی اکسید نیتروژن تولید می شود .

دی متیل سولفوکساید به عنوان حلال :

DMSO یک حلال پروتئینی قطبی است و  اغلب به عنوان یک حلال برای واکنش های شیمیایی شامل نمک ها استفاده می شود، به ویژه واکنش های فینکلستین و دیگر جایگزینی های نوکلئوفیلی .

 همچنین به طور گسترده ای به عنوان یک عصاره کننده در بیوشیمی و زیست شناسی سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.

 از آنجا که DMSO فقط اسیدی ضعیف است، پایگاه های نسبتا قوی را تحمل می کند و به طور گسترده ای در مطالعه کربانیون ها مورد استفاده قرار گرفته است. و همچنین مجموعه ای از مقادیر pKa غیر آبی ( اسیدیته های CH، OH، SH و NH) برای هزاران ترکیب آلی در محلول DMSO تعیین شده است. 

به دلیل نقطه جوش بالای آن، 189 درجه سانتی گراد (372 درجه فارنهایت)، DMSO به آرامی در فشار اتمسفر معمولی تبخیر می شود.

نمونه هایی که در DMSO حل شده اند، نمی توانند به راحتی در مقایسه با سایر حلال ها بهبود یابند. زیرا با حذف ضایعات DMSO با تبخیر روتاری معمولی بسیار مشکل است.

یک روش کامل برای بازیابی نمونه ها، حذف حلال های آلی از طریق تبخیر و سپس اضافه کردن آب (برای حل DMSO) و کریستالیزاسیون برای حذف DMSO و آب است.

به علت توانایی آن در حل بسیاری از ترکیبات، دی متیل سولفوکساید نقش مهمی در مدیریت نمونه و عملیات غربالگری در طراحی دارو دارد.

دی متیل سولفوکساید در پزشکی :

استفاده از DMSO در پزشکی از حدود سال 1963 آغاز شده است. زمانی که یک تیم مدرسه پزشکی دانشگاه علم و آموزش و پرورش اورگن تحت رهبری استنلی یعقوب ، کشف کرد که می تواند بدون آسیب رساندن به پوست و غشاهای دیگر به آنها نفوذ کند و می تواند ترکیبات دیگر را بوسیله این خاصیت انتقال دهد.

 در پزشکی، DMSO عمدتا به عنوان یک ضد درد موضعی، وسیله ای برای استفاده موضعی از داروها، به عنوان ضد التهاب وآنتی اکسیدان استفاده می شود .

 از آنجا که DMSO میزان جذب برخی ترکیبات را از طریق بافت های آلی، از جمله پوست افزایش می دهد ، در بعضی از سیستم های تحویل داروی ترشحی استفاده می شود . اثر آن ممکن است با افزودن EDTA افزایش یابد. 

این دارو اغلب با داروهای ضد قارچی ترکیب شده است، و آنها را قادر می سازد تا نه تنها در پوست، بلکه همچنین در ناخن ها نفوذ کنند.

DMSO به طور معمول در دامپزشکی نیز به عنوان یک راه حل برای اسب ها ، به تنهایی یا در ترکیب با سایر مواد مورد استفاده قرار می گیرد. 

در مورد دوم، اغلب، عملکرد در نظر گرفته شده از دی متیل سولفوکساید به عنوان یک حلال، برای حمل مواد دیگر در سراسر پوست است. همچنین در اسب، دی متل سولفوکساید به صورت داخل وریدی نیز تجویز می شود که این میتواند به صورت تنها و یا در ترکیب با سایر داروها مورد استفاده قرار گیرد. 

خرید دی متیل سولفوکساید

خرید دی متیل سولفوکساید هم اکنون در ایکس شیمی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت.

خرید از ایکس شیمی در انواع برند و بسته بندی.