فروش پتاسیم یدید

فروشگاه ایکس شیمی فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی گرید آزمایشگاهی و صنعتی، آماده فروش پتاسیم یدید با کیفیت عالی و قیمت مناسب می باشد(جهت اطلاع از قیمت و خرید پتاسیم یدید تماس حاصل فرمایید).

اطلاعات محصول در شرکت Merck آلمان

فروش پتاسیم یدید

Assay (argentometric)≥ 99.5 %
Assay (argentometric; calculated on dried substance)99.5 – 100.5 %
Identitypasses test
Appearance of solutionpasses test
Alkaline impuritiespasses test
pH-value (5 %; water)6 – 8
Chloride and Bromide (as Cl)≤ 0.01 %
Iodate (IO₃)≤ 0.0003 %
Phosphate (PO₄)≤ 0.001 %
Sulfate (SO₄)≤ 0.001 %
Thiosulfate (S₂O₃)passes test
Total nitrogen (N)≤ 0.001 %
Heavy metals (as Pb)≤ 0.0005 %
As (Arsenic)≤ 0.00001 %
Ba (Barium)≤ 0.002 %
Ca (Calcium)≤ 0.001 %
Cu (Copper)≤ 0.0002 %
Fe (Iron)≤ 0.0002 %
Mg (Magnesium)≤ 0.001 %
Na (Sodium)≤ 0.03 %
Pb (Lead)≤ 0.0002 %
Reducing substancespasses test
Loss on Drying (105 °C)≤ 0.1 %

یدید پتاسیم یا یودور پتاسیم یا پتاسیم یداید یک ترکیب شیمیایی ، دارویی و مکمل غذایی می باشد. به عنوان یک دارو از آن برای درمان پرکاری تیروئید ، در موارد اضطراری و برای محافظت از غده تیروئید در هنگام استفاده از انواع خاصی از پرتو درمانی استفاده می شود. در جهان در حال توسعه نیز از آن برای معالجه اسپوروتریكوز پوستی و فیكومایكوز استفاده می شود. همچنین به عنوان یک نوع مکمل غذایی برای افرادی که از کمبود ید در بدن رنج میبرن مورد استفاده قرار میگیرد.

یکی از مشتقات مهم ید در داروسازی و ضدعفونی‌کننده‌ها و صنعت پلیمر می‌باشد. این ترکیب برخلاف یدات پتاسیم به نور مستقیم و رطوبت حساس بوده و غالباً تحت چنین شرایطی به ید مولکولی اکسید می‌گردد و رنگ آن از سفید به زرد کم رنگ تغییر می یابد(ویکی پدیا)

تاریخچه

یدید پتاسیم حداقل از سال 1820 از نظر دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.در لیست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی ، مؤثرترین و بی خطرترین داروهای مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی است. یدید پتاسیم به عنوان یک داروی عمومی در دسترس است.از یدید پتاسیم برای ید زدایی نمک نیز استفاده می شود.

پتاسیم یدید

مکمل رژیم غذایی

از پتاسیم یدید به عنوان یک مکمل غذایی در خوراک دام و همچنین رژیم غذایی انسان مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین رایج ترین افزودنی برای ید دار کردن نمک طعام استفاده می شود (ید دار کردن نمک طعام یک اقدامات بهداشتی عمومی برای جلوگیری از کمبود ید در جمعیت هایی که غذاهای دریایی کمی دریافت می کنند). نمک یدداری که در معرض هوا قرار بگیرد به صورت آهسته ید خود را تحت فرایند اکسیداسیون از دست می دهد.
 ید پتاسیم ( K I O 3 ) برای اضافه کردن ید به برخی نمک ها استفاده می شود تا ید با اکسیداسیون از بین نرود. دکستروز یا تیو سولفات سدیم اغلب برای تثبیت یدید پتاسیم به نمک یددار اضافه می شود.

کاربردها

استفاده در ضدعفونی‌کنندهای انسانی و دامی نظیر گلیسیرین یده

پایدارکننده حرارتی نایلون 6و6

تهیه قرص یدید پتاسیم برای مراکز هسته ای

کاربردهای آزمایشگاهی در تیتراسیون‌های یدومتری

در داروسازی جهت ساخت مکمل‌های مولتی ویتامین مینرال و برخی داروهای خلط آور

درمان برخی عفونتهای قارچی مانند sporotrichosis

(ویکی پدیا)

محافظت از تیروئید

در ژانویه سال 2001 ، کمیسیون تغییر قانون در مقررات برنامه ریزی اضطراری NRC را منتشر کرد تا شامل استفاده از یدید پتاسیم شود. اگر این ماده به درستی مصرف شود ،به کاهش دوز تابش به غده تیروئید از یدهای رادیواکتیو کمک می کند و خطر ابتلا به سرطان تیروئید را کاهش می دهد.
سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) راهنمایی هایی درباره دوز و اثر بخشی یدید پتاسیم صادر کرده است.اگر پس از مصرف یدید پتاسیم ، ید رادیواکتیو به بدن وارد شود ، به سرعت از بدن دفع می شود.

(خرید و فروش پتاسیم یدید در ایکس شیمی)

عوارض جانبی

عوارض جانبی شایع شامل استفراغ ، اسهال ، درد شکم ، بثورات و تورم غدد بزاقی است . عوارض جانبی دیگر شامل واکنش های آلرژیک ، سردرد ، گواتر و افسردگی است .
 با اینکه استفاده از پتاسیم یدید در دوران بارداری ممکن از به کودک آسیب برساند ،  اما استفاده از آن در موارد اضطراری پرتودرمانی هنوز توصیه می شود. یدید پتاسیم دارای فرمول شیمیایی K I است. که از لحاظ تجاری از مخلوط کردن پتاسیم هیدروکسید و ید ساخته می شود.
با تجویز و مصرف پتاسیم یدید مساله احتیاط نیز پیش می آید. زیرا استفاده غیرضروری از آن می تواند باعث ایجاد شرایطی مانند پدیده Jod-basedow ، محرک و / یا بدتر شدن تیروئید و کم کاری تیروئید شود و سپس باعث تیروئید موقتی یا حتی دائمی شود. شرایط همچنین می تواند باعث سیالدنیتیت (التهاب غده بزاقی) ، اختلال در دستگاه گوارش و بثورات روده شود. یدید پتاسیم همچنین برای مبتلایان به درماتیت هرپتیفرمیس و واسکولیت هیپوکامپ توصیه نمی شود و شرایطی که با خطر حساسیت ید در ارتباط است.(خرید پتاسیم یدید از ایکس شیمی)

گزارش هایی در مورد درمان یدید پتاسیم باعث تورم غده پاروتید (یکی از سه غده ترشح بزاق ) به دلیل اثرات تحریک کننده آن بر تولید بزاق است.

محلول اشباع شده از KI (SSKI) به طور معمول به صورت خوراکی در دوزهای بزرگسالان چندین بار در روز (5 قطره SSKI فرض می شود 3 m 1 میلی لیتر) برای محاصره تیروئید (برای جلوگیری از دفع تیروئید تیروئید هورمون تیروئید) و گاهی این مقدار است. همچنین از یدید به عنوان مواد منفجره استفاده می شود (مقدار کل در حدود یک گرم KI در روز برای بزرگسالان است). دوزهای ضد رادیو ید برای 131 استفاده می شود
من
محاصره جذب پایین تر است و از 100 میلی گرم در روز برای بزرگسالان به پایین ، تا کمتر از این برای کودکان (به جدول مراجعه کنید). تمام این دوزها باید با دوز بسیار کم ید مورد نیاز در تغذیه طبیعی مقایسه شوند ، که فقط 150 میکروگرم در روز است (150 میکروگرم ، نه میلی گرم).

در دوزهای حداکثر و گاهی اوقات در دوزهای بسیار پایینتر ، عوارض جانبی یدید مورد استفاده به دلایل پزشکی ، در دوزهای 1000 برابر نیاز عادی تغذیه ای ، ممکن است شامل: آکنه ، کاهش اشتها یا معده ناراحت کننده (بخصوص در چند روز اول ، از آنجا که بدن با دارو تنظیم می شود). عوارض شدیدتر که نیاز به اطلاع پزشک دارند عبارتند از: تب ، ضعف ، خستگی غیرمعمول ، تورم در گردن یا گلو ، زخم دهان ، بثورات پوستی ، حالت تهوع ، استفراغ ، دردهای معده ، ضربان قلب نامنظم ، ضربان یا سوزن سوزن شدن دستها یا پاها یا طعم فلزی در دهان

استفاده از یک قرص ید خاص که در تصفیه آب قابل حمل مورد استفاده قرار می گیرد نیز در کاهش جذب رادیو ید مؤثر است. در یک مطالعه کوچک در مورد افراد انسانی ، که برای هر یک از آزمایش 90 روزه خود ، 4 قرص آب 20 میلی گرم تتراگلیسین هیدروپریودیید (TGHP) مصرف کردند ، با هر قرص 8 میلی گرم (ppm) از ید قابل عنوان آزاد آزاد شد. مشخص شد که جذب بیولوژیکی ید رادیواکتیو در این افراد انسانی به مقدار کمتر از 2٪ میزان جذب رادیو ید از آن مشاهده شده در افراد کنترل که در معرض رادیو یدین بدون درمان بودند ، باقی مانده است.
در صورت انتشار رادیو ید ، خوردن یدید پتاسیم پیشگیری کننده ، در صورت موجود بودن یا حتی یدات ، به درستی بر تجویز پرکلرات پیشی می گیرد و اولین خط دفاع برای محافظت از جمعیت در برابر انتشار رادیواکتیو خواهد بود. با این حال ، در صورت انتشار رادیو ید بیش از حد گسترده و گسترده برای کنترل با سهام محدود داروهای پیشگیری از یدید و ید ، پس از آن افزودن یون های پرکلرات به منبع آب ، یا توزیع قرص های پرکلرات به عنوان ارزان ، کارآمد عمل می کند. ، خط دوم دفاع در برابر تجمع بیوشیمیایی رادیواکتیو سرطان زا – سایپرز ، باشگاه دانش

مصرف داروهای گیتروژن تقریباً مانند یدید پتاسیم بدون خطرات آن مانند کم کاری تیروئید نیست . در همه این موارد ، با وجود خطرات ، پیشگیری از مزایای مداخله با یدید ، یدات یا پرکلرات از خطر جدی سرطان ناشی از تجمع رادیواکتیو در مناطقی که رادیو ایودین به اندازه کافی محیط را آلوده کرده است ، بیشتر است.

یدید پتاسیم به شکل خام خود تحریک کننده خفیفی است و باید با دستکش آن را کنترل کرد. بیان بیش از حد مزمن می تواند عوارض جانبی روی تیروئید داشته باشد. یدید پتاسیم یک تراتوژن احتمالی است.

خطر سمیت زیاد مضر برای سلامتی

سمی: خطر- آسیب جدی به سلامت در اثر قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در صورت بلع به پزشک مراجعه شود
در صورت بروز حادثه یا احساس ناخوشایندی ، فوراً به پزشک مراجعه کنید (در صورت امکان برچسب را نشان دهید).

خرید و فروش پتاسیم یدید

خرید پتاسیم یدید هم اکنون در ایکس شیمی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با گرید آزمایشگاهی.

خرید از ایکس شیمی در انواع برند و بسته بندی.