1و1و1و3و3و3-هگزافلورو-2-پروپانول

1,1,1,3,3,3-Hexafluoro-2-propanol

(HFIP)

فروشگاه ایکس‌شیمی، فعال در حوزه فروش مواد‌شیمیایی آزمایشگاهی، دارویی و تخصصی، آماده فروش HFIP چینی، هندی و Merck با قیمت و کیفیت مناسب می‌باشد. ( جهت اطلاع از قیمت و خرید با ما تماس حاصل فرمایید).

HFIP چیست

1،1،1،3،3،3-Hexafluoro-2-propanol یک حلال شیمیایی با فرمول CF3CH(OH)CF3 و cas number:920-66-1 مایه ای بی رنگ، خورنده با بویی تند می‌باشد.

هگزافلوئوروایزوپروپانول که معمولاً به اختصار HFIP نامیده می‌شود، ترکیب آلی است. این فلورو الکل به عنوان حلال و واسطه مصنوعی استفاده می‌شود. به عنوان یک مایع بی‌رنگ و فرار به نظر می‌رسد که با بوی تند مشخص می‌شود. هگزافلوئورو-2-پروپانول به عنوان یک حلال قطبی است و خواص پیوند هیدروژنی قوی را نشان می‌دهد که آن را قادر می‌سازد موادی را که به عنوان گیرنده پیوند هیدروژنی عمل می‌کنند مانند آمیدها و اترها را حل کند. HFIP به عنوان یک اسید لوئیس سخت طبقه بندی می‌شود و خواص پذیرنده آن در مدل ECW مورد بحث قرار گرفته است.

قدرت پذیرنده نسبی آن نسبت به یک سری از بازها، در مقابل سایر اسیدهای لوئیس، را می‌توان با نمودارهای C-B نشان داد. برهمکنش دوگانه XH-π HFIP با آرن ها (بنزن/HFIP، 7.22 کیلوکالری در مول)  حتی قوی تر از پیوند هیدروژنی در یک دایمر آب (5-6 کیلو کالری در مول) یافت شده است.هگزافلورو-2-پروپانول در برابر نور UV شفاف با چگالی بالا، ویسکوزیته کم و ضریب شکست کم است.

پپتیدی فاز محلول است. این حلال قطبی فلوئوردار با قدرت یونیزاسیون بالا، واکنش‌های نوع فریدل کرافت را با استفاده از معرف‌های کووالانسی در غیاب کاتالیزور اسید لوئیس تسهیل می‌کند. همچنین کارآیی سیکلودیشن داخل مولکولی [4+2] کاتالیز شده با رودیوم (I) آلکینیل دی ئن های متصل به اتر و افزودن سیکلوسیکلو [5+2] آلکینیل وینیل سیکلوپروپان ها را افزایش می‌دهد. خوشه‌های HFIP اپوکسیداسیون سیکلوکتن و 1-اکتن را با پراکسید هیدروژن کاتالیز می کند.

فروش hfip

کاربرد

1،1،1،3،3،3-هگزافلورو-2-پروپانول برای تهیه پلیمرهای متاکریلات عاملدار هگزافلوئوروالکلی برای مواد لیتوگرافی/نقوش نانو استفاده می‌شود.

درپزشکی هم پیش ساز و هم متابولیت اصلی بیهوشی استنشاقی سووفلوران است. سووفلوران در بدن به HFIP و فرمالدئید متابولیزه می شود. HFIP غیر فعال، غیر ژنوتوکسیک است و پس از تشکیل، به سرعت با اسید گلوکورونیک کونژوگه شده و به عنوان یک متابولیت ادراری حذف می‌شود.

شاید برای شما جالب باشد: تترا هیدرو فوران

MSDS

Hexafluoro-2-propanol یک مایع فرار و خورنده است که می تواند باعث سوختگی شدید و مشکلات تنفسی شود. آزمایش‌های حیوانی اثرات نامطلوب احتمالی را بر باروری نشان می‌دهد،  که HFIP را به عنوان یک ماده اثرگذار بر باروری دسته 2 قرار می‌دهد.

باعث سوختگی شدید پوست و آسیب چشم می‌شود.
مشکوک به آسیب رساندن به باروری یا جنین.
ممکن است در اثر مواجهه طولانی مدت یا مکرر باعث آسیب به اندام‌ها شود.
تا زمانی که تمام اقدامات احتیاطی ایمنی خوانده و درک نشده اند، دست به کار با این ماده نشوید.
گرد و غبار / دود / گاز / غبار / بخار / اسپری مواد در هوا  را تنفس نکنید.
از دستکش محافظ / لباس محافظ / محافظ چشم / محافظ صورت / محافظ شنوایی استفاده کنید.
در صورت قرار گرفتن بر روی پوست (یا مو) بلافاصله تمام لباس‌های آلوده را درآورید. پوست را با آب بشویید.
در صورت استنشاق  فرد را به هوای تازه ببرید و برای تنفس راحت باشید. فوراً با مرکز مسمومیت/پزشک تماس بگیرید.
در صورت ورود به چشم: چند دقیقه با احتیاط با آب بشویید. لنزهای تماسی را در صورت وجود و انجام آسان بردارید. به شستشو ادامه دهید.

خطر آسیب به پوست و چشم مضر برای سلامتی

خرید HFIP

جهت خرید و اطلاع از قیمت و موجودی با همکاران ما در تماس باشید.