زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

اسید بوریک

فروشگاه ایکس شیمی، فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، آماده فروش اسید بوریک با کیفیت و قیمت مناسب می باشد.(جهت اطلاع از موجودی،تهیه و خرید اسید بوریک و اطلاع از قیمت اسید بوریک تماس حاصل فرمایید).

اسید بوریک

اطلاعات محصول در شرکت مرک آلمان

اسید بوریک چیست

اسید بوریک (boric acid)، یک اسید ضعیف و مونوباز از بور است. اسید بوریک اغلب به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده، حشره کش، جذب کننده نوترون یا پیش ماده دیگر ترکیبات شیمیایی استفاده می شود. این ماده دارای فرمول شیمیایی H3BO3، به شکل جامد دارای رنگی سفید و در آب حلال می باشد.

از این ماده و نمکهای سدیم آن می توان برای کنترل طیف گسترده ای از  آفات استفاده کرد. این موارد شامل حشرات، عنکبوتها، کنه ها، جلبک ها، قارچ ها و علفهای هرز است. محصولاتی که boric acid هستند از سال 1948 برای استفاده در ایالات متحده ثبت شده اند.
در صورت خورده شدن توسط حشرات می تواند بر آن ها تاثیر گذارد. همچنین boric acid می تواند با تاثیر گذاشتن بر سیستم تامین انرژی گیاهان و علف های هرز باعث عدم دسترسی آن ها به نور و از بین رفتن آن ها شود. ( فروش اسید بوریک در ایکس شیمی)

اسید بوریک برای پوست

قابض
تثبیت کننده محصول
boric acid یک اسید محلول در آب است که از مواد معدنی ساسولیت استخراج می شود. که به شکل بلورهای سفید یا پودر وجود دارد و دارای خواص قابض است که به آن اجازه می دهد تا به عنوان یک ماده نگهدارنده آرایشی عمل کند.
استفاده از این محصول در فرمولهای مراقبت از پوست، مانع از تشکیل باکتریها و جلوگیری از آلودگی می شوند، در نتیجه طول عمر محصولات را افزایش می دهد. یک مورد استفاده دیگر که اسید بوریک به عنوان یک تثبیت کننده محصول نیز کار می کند، شامل تنظیم کننده های pH ، امولسیفایر، بافر و ویسکوزایزر.
با در نظر گرفتن نقش برجسته آن در فرمولاسیون های مراقبت از پوست، مطالعات نشان می دهد که boric acid دارای جذب بسیار کمی از پوست است، که باعث می شود برای کاربرد موضعی بی خطر باشد. در مورد مراقبت از پوست، خاصیت تثبیت کننده اسید بوریک برای اطمینان از ماندگاری با کیفیت محصول، اغلب با قابلیت های مرطوب کننده گلیسیرین همراه می شوند. به همین دلایل، boric acid معمولاً در لوسیون ها و کرم ها یافت می شود.

خطرات اسید بوریک

boric acid در صورت خوردن یا در صورت تماس با پوست دارای سمیت کمی می باشد، با این حال، به شکل بوراکس می تواند برای چشم خطرناک باشد. بوراکس همچنین می تواند برای پوست تحریک کننده باشد. افرادی که اسید بوریک خورده اند دچار حالت تهوع، استفراغ، درد معده و اسهال شده اند. اسهال و استفراغ ممکن است رنگ آبی-سبز داشته باشد. خوردن مقادیر شدید منجر به بثورات پوستی و به دنبال آن ریزش پوست شده است. افرادی که در محیط دارای بوراکس تنفس کرده اند، دهان، بینی و گلو خشک داشتند. سرفه، گلودرد، تنگی نفس و خونریزی بینی نیز گزارش شده است.
boric acid در صورت خوردن می تواند به سرعت وارد بدن شود. با تماس پوستی به صورت ضعیف جذب می شود مگر اینکه پوست آسیب دیده باشد. مطالعات انجام شده بر روی موشها نشان داد که در صورت استنشاق اسید بوریک نیز قابل جذب است. اما مشخص نیست که چه مقدار مستقیماً در ریه ها جذب می شود و چه مقدار از ریه ها پاک شده  می شود. هنگامی که داخل بدن،میشود، می تواند در استخوان ذخیره شود و به طور کلی در بافتهای چربی در سطوح پایین تری یافت می شود. هیچ مدرکی مبنی بر تجزیه boric acid در بدن وجود ندارد. بیشتر boric acid  در بدن در طی چهار روز در ادرار از بین می رود.

  •  ممکن است به باروری آسیب برساند. ممکن است به کودک متولد نشده آسیب برساند.
  • قبل از استفاده دستورالعمل های ویژه را مدنظر قرار دهید.
  •  در صورت مواجهه یا نگرانی از مشاوره و مراقبت پزشکی استفاده کنید.

مضر برای سلامتی خطر سمیت زیاد

از کجا اسید بوریک بخریم

جهت خرید اسید بوریک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. ما در اسرع وقت با بهترین کیفیت و با ضمانت بهترین قیمت اسید بوریک، محصول مورد نظر را برای شما ارسال خواهیم کرد.

فواید اسید بوریک در خانه

این ماده یک اسید خفیف است که نسبتاً غیر سمی برای انسان و غیر سرطان زا است و طیف گسترده ای از کاربردهای آن در خانه است.
همچنین از آن در محصولات آرایشی و دارویی ، در کنترل آفات  استفاده می شود.
در اینجا سه ​​مورد متداول استفاده از آن مورد اشاره قرار میگیرد.

کنترل آفات
یکی از موثرترین و طبیعی ترین روش ها برای خلاص شدن از شر آفت های مزاحم در خانه شما محسوب می شود. از این ماده برای کشتن سوسک، مورچه ها، کک، موریانه ها و سایر انگل ها استفاده می شود.
در هنگام مصرف، اسید بوریک به عنوان سم معده عمل می کند و بدن حشره را خشک می کند. همچنین موم موجود در پوسته بیرونی حشره را شکسته و به بدن جذب می شود. برخلاف سایر سموم، حشرات ایمنی نسبت به boric acid ندارند.
شما دو گزینه پیش رو دارید: یا می توانید سموم دفع آفات با boric acid را به عنوان ماده اصلی خریداری کنید ، یا می توانید خودتان آن را درست کنید. قطعات مساوی از boric acid و آرد را خمیر کرده و مخصوصاً در ترک ها و گوشه های خانه خود قرار دهید. با این وجود باید پنجره را باز نگه دارید تا احتمال استنشاق ماده به حداقل برسد.
قدرت حشره کش boric acid برای مبلمان نیز می تواند مورد مصرف داشته باشد. مخلوطی از boric acid و آب را می توان روی چوب اسپری کرد تا از آن در برابر حشرات مضر مانند موریانه یا سوسک، پوسیدگی چوب و قارچ ها محافظت شود.( فروش اسید بوریک در ایکس شیمی)

کمک های اولیه
boric acid یک ماده ضد عفونی کننده طبیعی، ضد قارچ و قابض است. یک قاشق چای خوری اسید بوریک در چهار فنجان آب مقطر باعث شستشوی مناسب زخم ها، بثورات پوستی، سوختگی جزئی یا به عنوان یک درمان آکنه مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین خارش بوسیله گزند حشرات را برطرف می کند.
به دلیل خاصیت ضد قارچی ، از آن برای درمان کاندیدیازیس یا عفونت های واژن نیز استفاده می شود. boric acid حل شده در آب همچنین درمانی مؤثر در برابر عفونت های پا و گوش ورزشکاران  است که در اثر قارچ های استخرها ایجاد می شود.

عامل تمیز کردن
boric acid همچنین می تواند به عنوان پاک کننده، پاک کننده لکه، ضد عفونی کننده، استفاده شود. برای از بین بردن لکه ها و بو از لباس، کافی است نیمی از فنجان را به لباسشویی خود اضافه کنید. همچنین می توانید از این روش برای تمیز کردن سینک ها، کف حمام و پنجره های خود استفاده کنید. نصف فنجان اسید بوریک را داخل کاسه توالت خود بگذارید و 30 دقیقه بگذارید. نه تنها لکه ها را از بین می برد بلکه بو را نیز از بین می برد. ( فروش اسید بوریک در ایکس شیمی)

آزمایش تهیه اسید بوریک از بوراکس