خرید ایزوپروپیل الکل

فروشگاه ایکس شیمی فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، آماده فروش ایزوپروپیل الکل دارویی با کیفیت و قیمت مناسب می‌باشد. (جهت اطلاع از قیمت ایرزوپروپیل الکل و خرید ایزوپروپیل الکل تماس حاصل فرمائید).

ایزوپروپیل الکل چیست

ایزوپروپیل الکل که معمولاً ایزوپروپانول یا 2-پروپانول نیز نامیده می‌شود یک ترکیب شیمیایی بدون رنگ و قابل اشتعال با بویی تند و قوی و فرمول مولکولی C3H8O  و cas number:67-63-0 می‌باشد که به عنوان یک گروه ایزوپروپیل که به یک گروه هیدروکسیل متصل است، ساده ترین نمونه از یک الکل ثانویه می‌باشد، جایی که اتم کربن الکل به دو اتم کربن دیگر متصل است. این ایزومر ساختاری 1-پروپانول و اتیل متیل اتر است .

از آن در ساخت طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی و خانگی استفاده می‌شود و یکی از مواد اصلی برای تولید مواد ضد عفونی کننده و شوینده می‌باشد

حلال

ایزوپروپیل الکل طیف گسترده‌ای از ترکیبات غیر قطبی را حل می‌کند. همچنین به سرعت تبخیر می‌شود، تقریباً در مقایسه با اتانول اثری از روغن باقی می‌ماند و نسبت به حلال‌های جایگزین نسبتاً غیر‌سمی است. بنابراین، از آن به طور گسترده‌ای به عنوان یک حلال و به عنوان یک مایع تمیز‌کننده، به ویژه برای حل کردن روغن‌ها استفاده می‌شود. همراه با اتانول، بوتانول و متانول، به گروه حلالهای الکلی تعلق دارد.

2-پروپانول معمولاً برای تمیز کردن عینک، کنتاکت‌های برقی، نوارهای صوتی یا تصویری، دی وی دی و سایر لنزهای دیسک نوری، از بین بردن خمیر حرارتی از heatsinks در CPU و سایر قطعات IC و غیره استفاده می‌شود.

ایزوپروپیل الکل دارویی

ضدعفونی کننده ها معمولاً حاوی محلول 60-70٪ ایزوپروپیل الکل یا اتانول در آب هستند. آب برای باز کردن منافذ غشایی باکتریها لازم است، که به عنوان دروازه‌ای برای ایزوپروپیل الکل عمل می‌کند. یک محلول 75٪ از این ماده در آب ممکن است به عنوان ضدعفونی کننده دست استفاده شود. همجنین از 2-پروپانول به عنوان یک ماده خشک کننده آب برای پیشگیری از ابتلا به اوتیت خارجی (التهاب یا عفونت گوش) استفاده می‌شود.

استفاده به عنوان داروی بیهوشی

اگرچه می توان از 2-پروپانول برای بیهوشی استفاده کرد، اما بسیاری از خصوصیات منفی آن باعث شده استفاده از آن ممنون شود. ایزوپروپیل الکل همچنین می‌تواند مشابه با اتر به عنوان یک حلال یا به عنوان یک بی حس کننده استنشاقی و یا خوراکی استفاده شود.
 استفاده‌های اولیه از این ماده شامل استفاده به عنوان حلال و بی‌حس کننده عمومی برای پستانداران کوچک و جوندگان توسط دانشمندان و برخی از دامپزشکان بود اما این مورد استفاده خیلی زود قطع شد، زیرا باعث بسیاری از عوارض از جمله سوزش تنفسی، خونریزی داخلی و مشکلات بینایی و شنوایی می‌شد که در موارد نادر، این نارسایی تنفسی منجر به مرگ در حیوانات می‌شد.

استفاده در خودرو

ایزوپروپیل الکل ماده اصلی مکمل های خشک کننده بنزین است. در مقادیر قابل توجهی وجود آب در مخازن سوخت مشکل ایجاد می کند، زیرا از بنزین جدا می‌شود و می‌تواند در خطوط تأمین در دماهای پایین منجمد شود. الکل آب از بنزین را حذف نمی کند، اما الکل، آب را در بنزین حل می کند. پس از حل شدن، آب همان خطر آب نامحلول را ایجاد نمی کند، زیرا دیگر در خطوط تأمین و یخ انباشته نمی شود، بلکه با خود سوخت مصرف می‌شود. همچنین از 2-پروپانول برای از بین بردن روغن ترمز از سیستم‌های ترمز هیدرولیکی استفاده می‌شود.

آزمایشگاهی

به عنوان یک نگهدارنده نمونه بیولوژیکی، 2-پروپانول جایگزین نسبتاً غیر سمی برای فرمالدئید و سایر مواد نگهدارنده مصنوعی را فراهم می‌کند. محلول های ایزوپروپیل الکل 70-99٪ برای حفظ نمونه ها استفاده می‌شود.

2-پروپانول اغلب در استخراج DNA مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک کارمند آزمایشگاه آن را به یک محلول DNA اضافه می‌کند تا DNA رسوب کند، که پس از سانتریفیوژ، تشکیل یک گلوله می‌دهد. این امر ممکن است زیرا DNA در ایزوپروپیل الکل نامحلول است.

msds ایزوپروپیل الکل

مایع و بخار بسیار قابل اشتعال است.
باعث تحریک جدی چشم می شود.
ممکن است باعث خواب آلودگی یا سرگیجه شود.
از گرما، سطوح گرم، جرقه ها، شعله‌های آتش و سایر منابع احتراق دور شود. سیگار کشیدن ممنوع.
در مکانی دارای تهویه مناسب نگهداری کنید. درب ظرف را محکم، بسته نگه دارید.

خطر آتش زا بودن خطر مسمومیت

خرید ۲ پروپانول مرک

خرید ایزوپروپیل الکل

جهت اطلاع از قیمت و خرید ایزوپروپیل الکل دارویی و آزمایشگاهی با ما تماس حاصل فرمایید.