زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

فروش سوکسینیک اسید

فروشگاه ایکس شیمی، فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و تخصصی، آماده فروش سوکسینیک اسید با قیمت و کیفیت مناسب می باشد. ( جهت اطلاع از قیمت و خرید سوکسینیک اسید با ما تماس حاصل فرمایید).

سوکسینیک اسید

فرمول ساختاری سوکسینیک اسید

اطلاعات محصول در شرکت مرک آلمان

سوکسینیک اسید چیست

سوکسینیک اسید  اسید کربوکسیلیک با فرمول شیمیایی C4H6O4 ااز نام لاتین succinum به معنی کهربا گرفته شده است . در ارگانیسم های زنده، اسید سوکسینیک به شکل آنیون، سوکسینات در می آید که دارای چندین نقش بیولوژیکی به عنوان واسطه متابولیکی است که به فومارات تبدیل می شود.توسط آنزیم سوکسینات دهیدروژناز در مجموعه 2 زنجیره انتقال الکترون که در ساخت ATP نقش دارد و به عنوان یک مولکول سیگنالینگ منعکس کننده وضعیت متابولیک سلولی هستند. این ماده به عنوان افزودنی غذایی E363 به بازار عرضه می شود. سوكسینات از طریق چرخه اسید تركاربوكسیلیك (TCA) در میتوكندری ایجاد می شود . سوکسینات می تواند از ماتریس میتوکندری خارج شده و عملکرد آن در سیتوپلاسم و همچنین فضای خارج سلول، تغییر الگوهای بیان ژن، تعدیل منظر اپی ژنتیک یا نشان دادن سیگنالینگ شبه هورمونی باشد. به همین ترتیب ، سوکسینات متابولیسم سلولی را بهم پیوند می دهد، به ویژه تشکیل ATP، برای تنظیم عملکرد سلول. تنظیم نامناسب سنتز سوکسینات و در نتیجه سنتز ATP در برخی از بیماری های میتوکندریایی ژنتیکی مانند سندرم لی و سندرم ملاس اتفاق می افتد و این مساله می تواند منجر به شرایط پاتولوژیک مانند تحولی بدخیم، التهاب و آسیب بافتی شود.

کاربردهای سوکسینیک اسید

پیش ماده پلیمرها ، رزین ها و حلال ها

سوکسینیک اسید پیش ماده برخی از پلی استرها و جز component برخی رزین های آلکیدی است . 1،4-بوتاندیول (BDO) را می توان با استفاده از این ماده به عنوان پیش ماده سنتز کرد. صنایع اتومبیل و الکترونیک برای تولید اتصالات، عایق ها، روکش چرخ ها، دکمه های تعویض دنده و تیرهای تقویت کننده به شدت متکی به BDO هستند. succinic acid همچنین به عنوان پایه های پلیمرهای قابل تجزیه زیستی خاص، که مورد استفاده در مهندسی بافت هستند، عمل می کند.

شاید برای شما جالب باشد:

ایزوآمیل الکل 

مکمل غذایی

به عنوان یک افزودنی غذایی و مکمل غذایی،به طور کلی این ماده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده بی خطر شناخته شده است succinic acid در درجه اول به عنوان تنظیم کننده اسیدیته در صنایع غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده همچنین به عنوان یک ماده طعم دهنده در دسترس است و به عنوان یک ماده ترش و قابض عمل می کند.  همچنین به عنوان یک ماده افزودنی در محصولات دارویی، برای کنترل اسیدیته یا به عنوان یون منفی استفاده می شود. داروهایی که شامل سوکسینات هستند شامل متوپرولول سوکسینات، سوماتریپتان سوکسینات، سوکسینات داکسی الامین یا سوسینات سولیفناسین هستند.

MSDS سوکسینیک اسید

باعث آسیب جدی به چشم می شود.
در حین کار از محافظت چشم و محافظت از صورت استفاده کنید.
در صورت برخورد با چشم ها، با دقت چند دقیقه با آب بشویید. در صورت وجود لنز، لنزها را حذف کرده و به شستشوی خود ادامه دهید.

خطر خورندگی