فروش IPTG

فروشگاه ایکس‌شیمی، فعال در حوزه فروش مواد‌شیمیایی آزمایشگاهی، دارویی و تخصصی، آماده فروش IPTG با قیمت و کیفیت مناسب می‌باشد. ( جهت اطلاع از قیمت و خرید IPTG با ما تماس حاصل فرمایید).

فروش IPTG

IPTG چیست

ایزوپروپیل بتا-دی-۱-تیوگالاکتوپیرانوزید (به انگلیسی: Isopropyl β-D-1-thiogalactopyranoside) یک ترکیب در زیست‌شناسی مولکولی است. این ترکیب مقلد مولکولی آلولاکتوز، یک متابولیت لاکتوز است که باعث رونویسی اپرون لاک می‌شود و بنابراین از آن برای القای پروتئین در جایی که ژن تحت کنترل عملگر لاک است، استفاده می‌شود. به صورت خلاصه آی پی تی جی (IPTG) برای بیان ژنهای تراریخته متصل به اپرون لاک در بیوشیمی استفاده می‌شود.

کاربرد آی پی تی جی

هنگامی که به صورت پودر در دمای ۴ درجه سانتیگراد یا پایین نگهداری می‌شود، IPTG به مدت ۵ سال پایدار است. در محلول به‌طور قابل توجهی پایدارتر است. سیگما توصیه می‌کند که بیش از یک ماه در دمای اتاق نگهداری نشود. این ماده یک القا effective کننده مؤثر در بیان پروتئین در محدوده غلظت 100 میکرومولار تا 3.0 میلی‌متر است. به‌طور معمول، یک محلول استریل و فیلتر شده ۱ میلی‌متری IPTG 1: 1000 به محیط کشت یا مخزن رشد باکتری در حال رشد نمایی (لگاریتمیک) افزوده می‌شود تا غلظت نهایی ۱ میلی مول باشد. غلظت استفاده شده به قدرت القای مورد نیاز و همچنین ژنوتیپ سلولها یا پلاسمید مورد استفاده بستگی دارد. اگر lacI q، جهشی داشته باشد که بیش از حد سرکوبگر لاک را تولید می‌کند، ممکن است غلظت بالاتر IPTG لازم باشد.

در صفحه سفید و آبی، از IPTG همراه با X-gal استفاده می‌شود. صفحه سفید-آبی به شما اجازه می‌دهد در آزمایش‌های شبیه‌سازی، کلنی‌هایی که با پلاسمید نوترکیب به جای یک غیر نوترکیب تغییر شکل داده‌اند، شناسایی شود.

شاید برای شما جالب باشد:  ان لوریل سارکوزین

خرید IPTG

جهت خرید و اطلاع از قیمت IPTG با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

منبع:

ویکیپدیا