زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

سیگما آلدریچ

سیگما آلدریچ

شرکت سیگما آلدریچ (sigmaaldrich) یکی از حرفه‌ای ترین تامین کنندگان مواد شیمیایی گریدهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی در جهان می‌باشد که در سال‌های اخیر توسط شرکت Merck خریداری شده است و این دو غول صنعت مواد شیمیایی و دارویی با هم برند milliporesigma را تشکیل داده‌اند. در این مقاله سعی شده است شمارا با تاریخچه‌ای هرچند مختصر از این شرکت آشنا کرده و سعی شده است در ادامه آموزش مفیدی در خصوص استفاده از سایت مرک و نحوه‌ی جستجو یک محصول خاص تا خرید آن را به شما ارائه کرده باشیم. پس در ادامه این مقاله با ما باشید.

محصولات سیگما آلدریچ

شرکت سیگما آلدریچ یک شرکت شیمیایی٬علوم زیستی و بیوتکنولوژی آمریکایی متعلق به شرکت مرک می‌باشد. سیگما آلدریچ در سال ۱۹۷۵ از ادغام شرکت شیمیایی سیگما با شرکت شیمی صنعتی آلدریچ بوجود آمد و دارای ۹۶۰۰ کارمند در ۴۰ کشور جهان می باشد .

سیگما آلدریچ

در سپتامبر ۲۰۱۴ شرکت آلمانی مرک (Merck KGaA) اعلام کرد که شرکت سیگما آلدریچ را به مبلغ ۱۷ میلیارد دلار خریداری کرده است و این فرایند در سال ۲۰۱۵ تکمیل شد و شرکت سیگما آلدریچ به شرکت فرعی مرک تبدیل شد و این شرکت در حال حاضر بخشی از فعالیت علمی مرک می‌باشد و در ترکیب با Millipore که قبلا توسط مرک خریداری شده است به عنوان Millipore Sigma فعالیت می‌کند.

شرکت سیگما آلدریچ در سنت لوئیس آمریکا اداره می‌شود و طی دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ رشد چشمگیری داشته و با افزایش قابل توجه‌ای از تنوع محصولات در بخش‌های مختلف بازار همراه بوده است.

تاریخچه

۱۹۳۵- مشاوران Midwest  در سنت لوئیس توسط برادران فیشر تاسیس شد.

۱۹۴۶- سیگما از مشاوران Midwest تشکیل شد فقط آدونوزین تری فسفات تولید شد. آنها اولین تولید کننده ATP خالص بودن

۱۹۷۲- IPO سیگما

۱۹۵۱-  آلدریچ توسط آلفرد بدر و جک ایزندرات در میلواکی تاسیس شد و تنها 1-متیل-3-نیترو-1-نیتروزوگانیدین تولید کرد .

۱۹۹۶- IPO آلدریچ

۱۹۷۲- شرکت Aldrich-Boranes برای تولید محصولات هیدروبراکتی راه اندازی شد.

۱۹۷۵- ادغام سیگما شیمی و شیمی آلدریچ برای ایجاد سیگما آلدریچ. سال اول آنها توانستند ۴۳ میلیون دلار فروش داشته باشند

۱۹۹۹- سیگما آلدریچ در فروش به ۱ میلیارد دلار می‌رسد .

۲۰۰۵- اعلان عضویت در کنسرسیوم RNAI

۲۰۱۴- Merck KGaA اعلام کرد که سیگما آلدریچ را تقریبا به مبلغ ۱۷ میلیارد دلار آمریکا معادل ۱۳/۱ میلیارد یورو خریداری کرده است.

سایت سیگما آلدریچ

برای مشاهده محصولات و اطلاعات فنی می‌توانید از سایت سیگما آلدریج به آدرس زیر استفاده نمایید.

https://www.sigmaaldrich.com/TR/en و جالب است که بدانید از زمانی که شرکت مرک و سیگما آلدریچ تجمیع شدند، شما میتوانید محصولات مرک را هم در همین سایت مورد بررسی قرار دهید و از قیمت‌های حدودی و نوع بسته بندی‌ها مطلع شوید.

بهتر است برای اطلاع و استعلام قیمت از نسخه کشور ترکیه سایت سیگما آلدریچ استفاده بفرمایید، چرا که قیمتهای این نسخه از سایت سیگما آلدریچ به قیمتهای موجود در ایران بسیار نزدیکتر هستند.

سایت سیگما آلدریچ

در ابتدای وارد شدن به سایت سیگما آلدریچ با یک صفحه روبرو خواهید شد که دارای بخشی جهت جستجو محصول مورد نظر است. که در این بخش می‌توانید برای جستجوی خود از نام محصول، شماره کالای محصول و یا cas number محصول استفاده بفرمایید که ما به شما توصیه میکنیم برای دقت بیشتر و جستجوی کارآمدتر از شماره کالا و Cas number استفاده کنید. ما در اینجا به عنوان مثال از کد ۱۰۰۷۱۳ که مربوط به اسید سولفوریک است جهت نمونه استفاده کرده‌ایم. اگر قرار بود با Cas number به جستجو بپردازیم باید به جای کد ۱۰۰۷۱۳ از  کد 9-93-7664 استفاده می‌کردیم که در نهایت نتایج به این صورت می‌شد، که با استفاده کردن از کد محصول تنها آن محصول برای ما فراخوانی می‌شود اما استفاده از cas باعث می‌شود که تمام سولفوریک اسید‌های موجود در سایت سیگما آلدریچ برای ما لیست شوند.

سایت سیگما آلدریچ

با کلیک بر روی کد محصول مورد نظر به صفحه‌ای منتقل خواهید شد که اطلاعاتی همچون گرید این کد از محصول، بسته بندی‌ها و قیمت، برگه‌های ایمنی(SDS) و برگه‌های آنالیز محصول (COA) و همچنین برگه های مشخصات مخصول (Specification) را مشاهده خواهید کرد.

خرید مواد شیمیایی سیگما آلدریچ

وقتی نوبت به خرید مواد شیمیایی سیگما آلدریچ می‌رسد، اطمینان از دسترسی به اطلاعات دقیق و به روز در مورد قیمت و موجودی محصول بسیار مهم است. یکی از راه‌های به دست آوردن این اطلاعات تماس با همکاران ما در بخش فروش است( و همچنین استفاده از اطلاعات و توضیحاتی که در خصوص جستجو در سایت سیگما آلدریچ در عنوان قبلی ارائه شد). این افراد به دانش و منابع مورد نیاز برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد در دسترس بودن مواد شیمیایی سیگما و همچنین قیمت فعلی آنها مجهز هستند. با برقراری ارتباط با تیم فروش ایکس شیمی، می‌توانید فرآیند خرید خود را ساده کنید و بر اساس داده‌های لحظه ای تصمیمات آگاهانه بگیرید.

شرکت سیگما

ادارات و زیر مجموعه‌ها

Aldrich – یک تامین کننده در تحقیقات و بازار مواد شیمیایی آلی است. Aldrich مواد شیمیایی ارگانیک و غیر آلی ، بلوک‌های ساختمانی، معرف‌ها، مواد پیشرفته و ایزوتوپ‌های پایدار برای سنتز شیمیایی‌، شیمیدارویی و علوم مواد فراهم می‌کند. کاتالوگ مواد شیمیایی Aldrich، کاتالوگ Aldrich و کتابچه راهنمای کاربر اغلب به عنوان یک کتابچه راهنمای کاربر به دلیل درج ساختارها، داده‌های فیزیکی و منابع ادبی استفاده می‌شود .

sigma– تامین کننده اصلی بیوشیمیایی سیگما آلدریچ است که از جمله آنتی بیوتیک‌ها، بافر‌ها ، کربوهیدرات‌ها، آنزیم‌ها، ابزارهای قانونی، هماتولوژی و بافت شناسی‌، نوکلئوتید‌ها، پروتئین‌ها، پپتیدها، اسیدهای آمینه و مشتقات آنها هستند.

Sigma RBI- محصولات تخصصی را برای استفاده در زمینه سیگنالینگ سلول و علوم اعصاب تولید می‌کند. پیشنهادات آنها از معرفهای بیوشیمی استاندارد به ابزارهای تحقیق تخصصی، از جمله لیگاندهای برای گیرندههاو کانالهای یونی، مهارکنندههای آنزی ، آنتیبادیهای فسفسی خاص، آنزیمهای انتقال سیگنال کلیدی، و کیتهای تست برای سیگنالینگ سلولی، محدود هستند.

ISOTEC- محصولات با برچسب ایزوتوپیک را برای تعیین ساختار پروتئین، سنتز پپتید، پروتئومیک، تحقیقات متابولیک، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی، رزونانس مغناطیسی هسته، زیرمجموعه‌های آزمون نفوذ، کشاورزی و نیز مخلوط گاز و گاز تولید می‌کند.

Riedel-de Haën- در سال 1999 با Sigma-Aldrich تاسیس شد و تولید کننده واکنش‌ها و استانداردها بود.

Supelco – محصولی ازمحصولات کروماتوگرافی Sigma-Aldrich است. این ستون‌های کروماتوگرافی و ابزارهای مربوط به محیط زیست، مواد غذایی و نوشیدنی، دارویی، بیوتکنولوژی، آزمایشگاه‌های پزشکی و شیمیایی را فراهم می‌کند؛ محصولات آماده سازی نمونه و استانداردهای مرجع شیمیایی.

Sigma-Aldrich Fine Chemicals (SAFC-شعبه عرضه مواد شیمیایی عالی سیگما آلدریچ متخصص مواد خام برای محصولات کشت سلولی است .خدمات سفارشی برای مواد خام، تولید مواد تشکیل دهنده دارویی فعال.

Sigma Life Science-فراهم می‌کند محصولات سفارشی مانند DNA / RNA oligos ؛DNA سفارشی و پروب LNA؛ siRNA ؛ پپتیدهای علامت دار ایزوتوپیک و کتابخانه های پپتید.

Sigma Advanced Genetic Engineering-  یک بخش در Sigma-Aldrich است که متخصص در دستکاری ژنتیکی سیستم های in vivo برای برنامه‌های کاربردی تحقیق و توسعه خاص است. بخشی برای آزمایش های ژنتیکی پیشرفته.

carbolabsکاربلاوب‌ها مقدار کمی از مواد شیمیایی تولید شده توسط واکنش‌های فسژن را تولید می‌کنند. این شرکت در سال 1998 تاسیس شده است.

BioReliance- خدمات آزمایشی و تولیدی را به شرکت‌های داروسازی و بیولوژیک دارویی ارائه می‌دهد .

درآمد سیگما آلدریچ در سال 2014 مبلغی 2.79 میلیارد دلار بوده است.

مشتریان

تقریبا یک میلیون مشتری انفرادی در سراسر جهان

88،000 حساب

جغرافیا: (٪ از فروش سال 2008)

ایالات متحده 35٪

اروپا 43٪

کانادا، آسیا و اقیانوسیه، آمریکای لاتین 22٪

نتیجه گیری:

شرکت سیگما آلدریچ یکی از شرکت‌های قوی در حوزه تامین مواد شیمیایی در گریدهای خاص آزمایشگاهی دارویی و تحقیقاتی می‌باشد که متاسفانه در ایران به دلیل تحریم‌ها نمایندگی رسمی ندارد و محصولات موجود در بازار به دو دسته اصلی و چینی تقسیم بندی می‌شوند. جهت خرید مواد شیمیایی سیگما آلدریچ حتما از منابع معتبر و ثبت شده همچون شرکت اکسیر تامین تجارت ماندگار( برند ایکس شیمی) اقدام نمایید.

منابع:

https://www.sigmaaldrich.com/TR/en/life-science/about-us

https://www.sigmaaldrich.com/TR/en/product/mm/100713#product-documentation

تهیه و تنظیم: فرهاد سلام زاده

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها