فروش پیروگالول

فروشگاه ایکس‌شیمی، فعال در حوزه فروش مواد‌شیمیایی آزمایشگاهی، دارویی و تخصصی، آماده فروش پیروگالول با قیمت و کیفیت مناسب می‌باشد. ( جهت اطلاع از قیمت و خرید پیروگالول با ما تماس حاصل فرمایید).

پیروگالول چیست

پیروگالول یک ترکیب آلی جامد سفید رنگ، دارای بویی مشخص و فرمول C6H3(OH)3 و cas number 87-66-1، می باشد. این ماده، همچنین به نام اسید پیروگالیک، یا 1،2،3-تری هیدروکسی بنزن نیز شناخته می شود.

پیروگالول اولین بار در سال 1786 از اسید گالیک به دست آمد. این ماده قدیمی ترین ماده در صنعت عکاسی می باشد، رسوب سریع نقره آن از نمک های نقره برای اولین بار در سال 1832 مورد توجه قرار گرفت. محلول های قلیایی پیروگالول به طور موثر اکسیژن را جذب می کنند و در تعیین محتوای اکسیژن مخلوط های گازی مورد استفاده قرار می گیرند. (اطلاعات بیشتر در شرکت مرک آلمان)

فروش پیروگالول

کاربرد پیروگالول

کاربردهای زیادی برای پیروگالول وجود دارد. یکی از ساده ترین آنها اندازه گیری میزان اکسیژن موجود در هوای اطراف است.

به دلیل وجود گروه های هیدروکسیل، پیروگالول نسبت به اکسیژن حساس بوده و واکنش نشان میدهد. هنگامی که در یک محیط قلیایی قرار دارد می تواند به راحتی اکسیژن هوا را جذب کند. این ماده قلیایی اکسیژن هوا یا محیط اطراف را جذب می کند و باعث قهوه ای شدن محلول بی رنگ می شود. با کمک آنالایزر Orsat می توان از محلول قلیایی پیروگالول برای تخمین میزان اکسیژن موجود در هوای محیط استفاده کرد. به دلیل این خاصیت جذب اکسیژن، برای جداسازی گازهای بی اثر از مخلوط گازها نیز استفاده می شود.

دیگر کاربردهای رایج پیروگالول شامل استفاده از آن در رنگ کردن مو و رنگ کردن مواد بخیه است. اما استفاده اخیر از آن در فرمولاسیون رنگ مو به دلیل گزارش‌های مربوط به سمیت آن کاهش یافته است.همچنین این ماده به دلیل خواص ضد عفونی کنندگی نیز شناخته شده است.

یکی از رایج ترین کاربردهای پیروگالول در صنعت عکاسی بوده است. این ماده یک عامل مهم و کاربردی در توسعه عکاسی در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم بوده است. پس از آن استفاده از آن در دهه 1920 و سالهای بعد به شدت کاهش یافت زیرا خاصیت اکسید شدن خود با جذب اکسیژن را داشت که به نوبه خود باعث رفتار غیرقابل پیش بینی و نامنظم پیروگالول شد. حتی در آن زمان نیز به طور مداوم توسط عکاسان برجسته ای مانند ادوارد وستون استفاده می شد. در دهه 1980 به دلیل تلاش های گسترده ای که توسط آزمایشگران صنعت عکاسی، گوردون هاچینگ و جان ویمبرلی انجام شد، دوباره در استفاده از آن به عنوان یک عامل توسعه عکاسی برجسته شد.

همچنین مورد استفاده در  :

صنایع چرم.

صنعت پشم و خز، و رنگ مو.

به عنوان یک معرف شیمی تحلیلی.

یک آنتی اکسیدان برای روغن ها.

(فروش پیروگالول در مجموعه ایکس شیمی).

شاید برای شما جالب باشد: سیلور نیترات (silver nitrate)

MSDS

در صورت بلعیده شدن، تماس با پوست یا استنشاق مضر است.
مشکوک به ایجاد نقص ژنتیکی.
مضر برای آبزیان با اثرات طولانی مدت.
از انتشار به محیط خودداری کنید.
دستکش محافظ / لباس محافظ / محافظ چشم / محافظ صورت / محافظ شنوایی استفاده کنید.
بلعیده شدن: در صورت احساس ناخوشی با مرکز مسمومیت/پزشک تماس بگیرید.
تماس با پوست: با آب فراوان بشویید. در صورت احساس ناخوشی با مرکز مسمومیت/پزشک تماس بگیرید.
استنشاق: فرد را به هوای تازه ببرید و اجازه تنفس راحت بدهید. در صورت احساس ناخوشی با مرکز مسمومیت/پزشک تماس بگیرید.
در صورت مواجهه یا نگرانی: مشاوره پزشکی را دریافت کنید.
خطر مسمومیت مضر برای سلامتی

خرید پیروگالول

جهت خرید پیروگالول و اطلاع از قیمت و موجودی، با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.