فروش کربن فعال

فروشگاه ایکس شیمی فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی گرید آزمایشگاهی و صنعتی، آماده فروش کربن فعال با کیفیت عالی و قیمت مناسب می باشد

اطلاعات محصول در شرکت Merck آلمان

فروش کربن فعال

کربن فعال ، که به آن زغال فعال یا زغال اکتیو نیز گفته می شود(فروش کربن فعال هم اکنون در ایکس شیمی). نوعی کربن فرآوری شده برای داشتن منافذ کوچک و کم حجم است که باعث افزایش سطح برای جذب ذرات یا واکنش های شیمیایی می شود .

به دلیل داشتن منافذ ریز زیاد ، یک گرم کربن فعال دارای مساحتی بیش از 3000 متر مکعب (32000 فوت مربع) است  که با جذب گاز تعیین می شود.

کربن فعال معمولاً از زغال چوب است و بعضاً  وقتی از ذغال سنگ یا ذرت مشتق می شود به آن زغال سنگ فعال گفته می شود.  

مصارف

از کربن فعال در ذخیره سازی متان و هیدروژن گرفته تا ،تصفیه هوا ، احتراق ، تصفیه طلا ، استخراج فلز ، تصفیه آب ، دارو ، تصفیه فاضلاب ، فیلترهای هوا در ماسک های گاز و دستگاه تنفس ، سفید کردن دندان ها و بسیاری از برنامه های دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

در صنعت

یکی از کاربردهای مهم صنعتی شامل استفاده از کربن فعال در اتمام فلز برای تصفیه محلول های آبکاری است. به عنوان مثال ، این روش اصلی تصفیه برای از بین بردن ناخالصی های آلی از محلول های آبکاری نیکل روشن است. انواع مواد شیمیایی آلی برای بهبود کیفیت رسوب فلزات و تقویت خواصی مانند روشنایی ، صافی ، انعطاف پذیری و غیره به محلولهای آبکاری اضافه شده است. به دلیل عبور واکنش های جریان مستقیم و الکترولیتی اکسیداسیون آندی و کاهش کاتدیک ، افزودنی های آلی محصول، تجزیه ناخواسته ای را ایجاد می کنند که در راه ساخت می توانند بر کیفیت آبکاری و خصوصیات بدنی فلز رسوب شده تأثیر منفی بگذارد. تصفیه کربن فعال چنین ناخالصی ها را از بین می برد و عملکرد آبکاری را به سطح دلخواه باز می گرداند.

در پزشکی

کربن فعال برای درمان مسمومیت ها و مصرف بیش از حد دوز در هنگام مصرف خوراکی استفاده می شود.قرص ها یا کپسول های کربن فعال در بسیاری از کشورها به عنوان یک داروی بدون نسخه برای معالجه اسهال ، سوء هاضمه و نفخ مصرف می شود.با این حال ، زغال چوب فعال هیچ اثری از گاز روده و اسهال را نشان نمی دهد ، و به طور معمول از نظر پزشکی بی اثر است اگر مسمومیت ناشی از مصرف داروهای خورنده مانند قلیاها و اسیدهای قوی ، آهن ، اسید بوریک ، لیتیوم ، فرآورده های نفتی یا الکل باشد. کربن فعال مانع از جذب این مواد شیمیایی در بدن انسان نمی شود.

به ویژه در برابر مسمومیت اسیدهای قوی یا قلیایی ، سیانید ، آهن ، لیتیوم ، آرسنیک ، متانول ، اتانول یا اتیلن گلیکول بی اثر است .

استفاده نادرست از کربن فعال(زغال فعال) (به عنوان مثال در ریه ها ) منجر به آسپیراسیون ریوی می شود که در صورت عدم شروع درمان فوری ، بعضی اوقات می تواند کشنده باشد.

کربن فعال ، در ترکیب 50٪ وزنی  با celite ، به عنوان مرحله ثابت در جداسازی کروماتوگرافی کم فشار از کربوهیدرات ها(مونو ، دی- تریساکاریدها ) با استفاده از محلول های اتانول (5-50٪) به عنوان فاز متحرک در مرحله ی تحلیلی یا مقدماتی استفاده می شود.(خرید کربن فعال هم اکنون در ایکس شیمی)

مصارف زیست محیطی

  • پاکسازی نشت
  • اصلاح آبهای زیرزمینی
  • تصفیه آب آشامیدنی
  • تصفیه هوا
  • جذب مواد آلی موجود در محیط
  • از کربن فعال نیز برای اندازه گیری غلظت رادون در هوا نیز استفاده می شود.

مواد استفاده در کشاورزی و دامپروری

کربن فعال (ذغال سنگ) ماده ای مجاز است که توسط کشاورزان ارگانیک در پرورش دام مورد استفاده قرار می گیرد. در تولید دام از آن به عنوان یک سموم دفع آفات ، مواد افزودنی خوراک دام ، کمک به فرآوری ، ماده ضد عفونی کننده استفاده می شود.

ذخیره ساز سوخت

تحقیقات در مورد آزمایش توانایی های مختلف کربن فعال در ذخیره سازی گاز طبیعی و گاز هیدروژن انجام شده است . ماده متخلخل آن مانند اسفنج برای انواع مختلف گاز عمل می کند. برخی از کربن ها قادر به دستیابی به انرژی های اتصال 5-10 کیلوژول در هر مول می باشند. ذخیره سازی گاز در کربن های فعال یک روش ذخیره سازی جذاب است زیرا این گاز را می توان در محیط کم فشار ، جرم کم ، با حجم کم نگهداری کرد که بسیار مقرون به صرفه تر از مخازن تحت فشار زیاد در وسایل نقلیه می باشد. وزارت انرژی ایالات متحده اهداف مشخصی را برای دستیابی در زمینه تحقیق و توسعه مواد کربنی متخلخل از نانو مشخص کرده است. همه اهداف هنوز برآورده نشده اند ، اما نهادهای بی شماری از جمله برنامه ALL-CRAFT همچنان به کار خود در این زمینه امیدوار کننده ادامه می دهند.(خرید کربن فعال هم اکنون در ایکس شیمی)

تصفیه گاز

فیلترهایی که کربن فعال دارند معمولاً در تصفیه هوا و تصفیه گاز مورد استفاده قرار می گیرند تا بخارات روغن ، بو و سایر هیدروکربن ها را از هوا خارج کنند. متداول ترین طرح ها از یک فیلتراسیون 1 مرحله ای یا 2 مرحله ای استفاده می کنند که در آن کربن فعال در محیط فیلتر تعبیه شده است.

از فیلترهای کربن فعال برای حفظ گازهای رادیواکتیو موجود در هوا که از یک کندانسور توربین راکتور آب جوش هسته ای خالی شده استفاده می شود. تخت های بزرگ ذغال سنگ این گازها را جذب می کنند. مواد جامد در ذرات ذغال به دام می افتند ، در حالی که هوای فیلتر شده از آن عبور می کند.

تصفیه شیمیایی

زغال فعال معمولاً در مقیاس آزمایشگاهی برای خالص سازی مولوکول های محلول های  آلی حاوی ناخالصی های رنگی ناخواسته استفاده می شود.

فیلتراسیون روی کربن فعال در فرآیندهای ریز شیمیایی و دارویی در مقیاس بزرگ برای همین منظور استفاده می شود. کربن با محلول مخلوط می شود و سپس در یک فیلتر٬ فیلتر می شود یا بی حرکت می شود.

تولید

کربن فعال از موادی نظیر بامبو ، پوسته نارگیل ، ذغال سنگ نارس بید ، چوب ، ذغال سنگ و…. به دو صورت فعال سازی بدنی و فعال سازی شیمیایی تولید می شود .

طبقه بندی

پودر:به طور معمول ، کربن های فعال شده به صورت ذرات به صورت پودرمی باشند(فروش کربن فعال در ایکس شیمی)

گرانول:کربن فعال شده گرانول اندازه ذره ای نسبتاً بزرگتر در مقایسه با پودر کربن فعال شده دارد و در نتیجه ، یک سطح خارجی کوچکتر را نشان می دهد.  این کربن ها برای جذب گازها و بخارها مناسب هستند.. کربن های گرانول برای تصفیه آب ، دفع زدایی و جداسازی اجزای سیستم جریان استفاده می شوند.

اکسترود شده:کربن فعال شده اکسترود شده  کربن فعال شده پودری را با یک چسب ترکیب می کند ، که با هم مخلوط می شوند و درون یک بلوک کربن فعال شده به شکل استوانه ای با قطر 0.8 تا 130 میلی متر اکسترود می شوند

خرید کربن فعال

خرید کربن فعال هم اکنون در ایکس شیمی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با گرید آزمایشگاهی و یا صنعتی.

خرید از ایکس شیمی در انواع برند و بسته بندی.