زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

فروش کلسترول

فروشگاه ایکس‌شیمی، فعال در حوزه فروش مواد‌شیمیایی آزمایشگاهی، دارویی و تخصصی، آماده فروش کلسترول آزمایشگاهی و همچنین صنعتی  با قیمت و کیفیت مناسب می‌باشد. ( جهت اطلاع از قیمت و خرید کلسترول با ما تماس حاصل فرمایید).

کلسترول چیست

کلمه “کلسترول” از واژه یونانی باستان chole- (صفرا) و stereos (جامد) گرفته شده است و پس از آن پسوند شیمیایی -ol برای الکل آمده است.
فروش کلسترول

کلسترول (cholesterol) یکی از زیرمجموعه های مولکول های آلی خاص به نام لیپید است. این ماده یک استرول (یا استروئید اصلاح شده) و نوعی لیپید است. این ماده توسط تمام سلول‌های حیوانی بیوسنتز می‌شود و یک جزء ساختاری ضروری غشای سلولی حیوانی است. هنگامی که از نظر شیمیایی جدا می‌شود، یک جامد کریستالی متمایل به رنگ زرد  با فرمول شیمیایی C27H46O و cas number 57-88-5 می باشد.

کلسترول همچنین به عنوان پیش ماده‌ای برای بیوسنتز هورمون‌های استروئیدی، اسید صفراوی و ویتامین D عمل می کند. این ماده استرول اصلی سنتز شده توسط همه حیوانات است. در مهره‌داران، سلول‌های کبدی معمولاً بیشترین مقدار را تولید می‌کنند. در میان پروکاریوت‌ها (باکتری‌ها و آرکیاها) وجود ندارد، اگرچه استثناهایی مانند مایکوپلاسما وجود دارد که برای رشد به کلسترول نیاز دارد.
François Poulletier de la Salle اولین بار در سال 1769 این محصول را به شکل جامد در سنگ‌های صفراوی شناسایی کرد. با این حال، تا سال 1815 بود که شیمیدان میشل اوژن شورول این ترکیب را “کلسترین” نامید.

کلسترول مرک

کلسترول مرک

کلسترول مرک (Merck) یک نمونه کلسترول آزمایشگاهی جهت امور پژوهشی و تحقیقاتی می‌باشد که در مجموعه ایکس شیمی جهت خرید موجود می‌باشد. علاوه بر فروش کلسترول مرک ( اصلی) در این مجموعه سایر برندهای هندی و چینی بسته به نیاز شما قابل خریداری می‌باشند . جهت خرید کلسترول و اطلاع از قیمت و موجودی، با همکاران ما در بخش فروش ایکس شیمی تماس حاصل فرمایید.

قیمت

شاید برای شما جالب باشد: ال آرژنین

کاربرد کلسترول

در کل این ماده در مواد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:
به عنوان یک مکمل متوسط ​​در کشت بافت پرزهای کوریونی جفت را تشکیل می دهد.
به عنوان جزئی از پلت هورمونی برای کاشت در تخمدان موش.
برای القای بیان GTPase M مرتبط با ایمنی (IRGM) در رده سلولی مونوسیتی انسانی، THP-1

کلسترول، یک مولکول استرول موجود در غشای سلولی حیوانات، نقش مهمی در کاربردهای مختلف آزمایشگاهی ایفا می‌کند. در محیط‌های تحقیقاتی، این ماده اغلب به عنوان یک جزء کلیدی در دو لایه لیپیدی برای تقلید از غشای سلولی استفاده می‌شود. این مطلب دانشمندان را قادر می‌سازد تا چگونگی تعامل مولکول‌های مختلف با ساختار و عملکرد این غشاها را مطالعه کنند. علاوه بر این، همچنین به عنوان ماده اولیه برای سنتز هورمون‌های استروئیدی در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود. این هورمون‌ها به‌عنوان مولکول‌های پیام‌رسان مهمی عمل می‌کنند که فرآیندهای فیزیولوژیکی متعددی را در موجودات زنده تنظیم می‌کنند.

یکی دیگر از کاربردهای مهم در آزمایشگاه، نقش آن به عنوان پیش ساز تولید اسیدهای صفراوی است. اسیدهای صفراوی برای هضم و جذب چربی‌ها در بدن ضروری هستند و از طریق مسیرهای آنزیمی خاص از این ماده سنتز می‌شوند. محققان اغلب از کلسترول تصفیه شده برای بررسی این مسیرهای بیوسنتزی و درک اینکه چگونه تغییرات می‌تواند بر سلامت انسان تأثیر بگذارد، استفاده می‌کنند. علاوه بر این، به عنوان یک استاندارد مرجع برای روش‌های تحلیلی با هدف اندازه‌گیری سطح چربی خون، که شاخص‌های حیاتی سلامت قلب و عروق هستند، عمل می‌کند. به طور کلی، استفاده‌های متنوع از این محصول در محیط‌های آزمایشگاهی اهمیت آن را نه تنها به عنوان یک جزء ساختاری بلکه به عنوان یک مولکول همه کاره با پیامدهای گسترده در سراسر رشته های علمی برجسته می‌کند.

تهیه و تنظیم: امین علی محمدی کارشناس ارشد بیوشیمی و علاقه‌مند به تولید محتوا در حوزه شیمی و مواد شیمیایی.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها